Transfer skończył nieudany sezon. Na 9. miejscu [ZDJĘCIA]

Bydgoscy siatkarze wygrali 3:1 w piątek w Łuczniczce z AZS-em Częstochowa. To oznacza, że dla Transferu sezon się zakończył.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Bydgoszczanie nie osiągnęli w nim celu, jaki zakładali sobie przed startem rozgrywek. Bym nim awans do play-off. Niestety to się nie powiodło i podopiecznym Vitala Heynena zostało rywalizować o 9. miejsce. W pierwszym meczu wygrali w Częstochowie. Lepsi byli także w rewanżu. W dwóch z czterech setów zdeklasowali rywala. Tak było chociażby w pierwszej odsłonie. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie gry. Po autowym ataku Michała Kaczyńskiego, gdy zespoły schodziły na drugą przerwę techniczną Transfer prowadził 16:4. Znacznie więcej emocji było w setach II i III. Drugiego wygrali bydgoszczanie, w trzecim dość niespodziewanie lepsi byli akademicy. Trzeba przyznać, że w odniesieniu zwycięstwa pomogli im grający nerwowo gospodarze. Na szczęście czwarta i jak się później okazało ostatnia odsłona prowadzona była pod dyktando podopiecznych Vitala Heynena.

Zakończenie gry w obecnym sezonie przez nasz zespół oznacza początek podsumowań. Prawdopodobnie już wkrótce rozpoczną się rozmowy o przyszłości drużyny. Na razie nie wiadomo ilu siatkarzy w obecnego składu nadal reprezentować będzie barwy Transferu.

Transfer - AZS 3:1 (25:12, 25:22, 23:25, 25:13)

Transfer: Woicki, Jurkiewicz (9), Waliński (17), Clark (17), Nowakowski (9), Muagututia (17), Bonisławski (libero) oraz Wiese 1, Janeczek, Salas.

AZS: Kozłowski (1), Vesely (8), Murek, Kaczyński (18), Kaźmierczak (4), Hebda (10), Piechocki (libero) oraz Bednorz (12), Buczek, Zygmunt, Marcyniak (2), Bik.