Trener siatkarzy Transferu: W domu gramy stabilnie

Vital Heynen cieszył się z wygranej 3:0 z Banimeksem Będzin, ale jeszcze bardziej zadowolony był ze stabilizacji w grze, jaką osiągnęła jego drużyna.
Siatkarze z Bydgoszczy zajmują czwarte miejsce w PlusLidze. Mają po 17 kolejkach już 36 pkt. Przed Transferem tylko PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia i Lotos Trefl Gdańsk.

Niedzielna wygrana z Banimeksem była piątą z rzędu. - Naprawdę nie zdawałem sobie sprawy, że to piąte z rzędu zwycięstwo. Patrzę zawsze do przodu, na kolejnego rywala. Gramy teraz stabilnie. Na pewno jest dobry serw, taki sobie atak i odpowiedni poziom, jeśli chodzi o blok i obronę. To decyduje, że zdobywamy punkty i zawsze jest to kilka więcej w secie niż rywal. Ostatnio trzy razy pod rząd, z Radomiem, Kielcami i teraz z Będzinem wygraliśmy po 3:0. Poziom gry, jaki osiągnęliśmy we własnej hali, może nie jest super, ale stabilny, bo daje takie wygrane - powiedział trener Transferu, Vital Heynen.

W sobotę bydgoszczanie grają w Gdańsku z Lotosem. - Ten zespół gra bardzo dobrze i będzie faworytem. Podejdziemy do tego spotkania ze swobodą i spokojem. Będziemy próbować, bo trzeba zawsze patrzyć w górę i przed siebie. Nigdy w dół - ocenia Heynen.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz