Sport.pl

Transfer zmierzy się z mistrzami. Asseco Resovia na drodze bydgoszczan

Czterech złotych medalistów mistrzostw świata z Asseco Resovii zagra w środę, w hali Łuczniczka. Staną na drodze siatkarzy Transferu, którzy walczą o utrzymanie czwartego miejsca w PlusLidze Początek meczu o 18.
Rywalizacja o jak najlepszą pozycję przed play off wkroczyła w decydującą fazę. W tym sezonie liczy się bardziej niż zwykle, bo w ćwierćfinale gra się tylko do dwóch zwycięstw (zespół zajmujący wyższą lokatę ma pierwsze spotkanie na wyjeździe).

Transfer jest czwarty i walczy o utrzymanie tego miejsca. Siatkarze Vitala Heynena przegrali bezdyskusyjnie w Bełchatowie, zagrali z mistrzami Polski bardzo słabo. Musi odpierać ataki siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy zajmują piąte miejsce i mają tylko punkt straty. Udało się ją obronić, mimo sobotniej porażki w Bełchatowie 0:3, ale zawodnicy ze Śląska niespodziewanie przegrali w trzech setach z Czarnymi Radom. Przypomnijmy, że bydgoszczan czeka bardzo trudna seria meczów: z Asseco Resovią, Jastrzębskim, Zaksą Kędzierzyn i Czarnymi. Jastrzębianie jadą do Kielc, a później poza pojedynkiem z Transferem, mają jeszcze Lotos Trefl Gdańsk i Cuprum Lubin. Teoretycznie więc to łatwiejsi rywale.

To jednak walka "korespondencyjna". W Łuczniczce bydgoszczan czeka starcie z Asseco Resovią marzącą o powrocie na pozycję lidera. Stawka dla obu zespołów jest więc inna, ale też siła ekip i przedsezonowe oczekiwania były zgoła odmienne. Rzeszowianie z Fabianem Drzyzgą, Rafałem Buszkiem, Dawidem Konarskim i Piotrem Nowakowskim oraz znakomitymi obcokrajowcami: Niemcem Jochenem Schopsem, Amerykaninem Russellem Holmesem są faworytem dzisiejszego meczu. W ostatnim pojedynku z Effectorem Kielce najskuteczniejszym zawodnikiem był Marko Ivović.

Mecz Transfer - Asseco Resovia o godz. 18

Więcej o: