Sport.pl

Szanse Transferu. Czwórka już tylko teoretyczna

Tylko dwa zwycięstwa za trzy punkty dadzą szanse bydgoskim siatkarzom na zajęcie czwartego miejsca przed play off w PlusLidze. I to pod warunkiem, że najgroźniejsi rywale wszystko przegrają
Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej Transfer zajmuje szóste miejsce. Zaliczył 15 zwycięstw i 9 porażek. Zdobył 46 punktów. Tyle samo ma piąte w tabeli Cuprum. Po 51 pkt wywalczyły Jastrzębski Węgiel i Lotos Trefl. Siódma jest Zaksa Kędzierzyn, ale już z dużą stratą do Transferu - aż 6 punktów.

Oto zestaw rywali tych drużyn w ostatnich dwóch kolejkach:

Transfer: Zaksa (d), Czarni Radom (w)

Zaksa: Transfer (w), BBTS Bielsko (d)

Cuprum: Banimex Będzin (d), Jastrzębski (w)

Lotos: Jastrzębski (d), AZS Politechnika (w)

Jastrzębski: Lotos (w), Cuprum (d)

Szóste lub piąte miejsce - to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie dla Transferu. Rywalem bydgoszczan w ćwierćfinale play off będzie więc zespół z pozycji trzeciej (jeśli Transfer zajmie 6. lokatę) lub czwartej (gdy będzie na 5. pozycji). Należy założyć, że będzie to Lotos Trefl lub Jastrzębski Węgiel.

W każdej z tych opcji bydgoska drużyna rozpocznie ćwierćfinał bez przewagi własnego boiska. A to ważne, szczególnie, kiedy walka w pierwszej rundzie play toczy się tylko do dwóch zwycięstw (pierwszy mecz w Bydgoszczy, dwa kolejne u rywala).

Ważne jednak, żeby w ćwierćfinale ominąć PGE Skrę i Asseco Resovię, bo to zespoły zdecydowanie dominujące nad pozostałymi w PlusLidze. Z Lotosem Treflem bydgoszczanie przegrali wprawdzie trzy razy (dwa mecze w lidze i jeden w Pucharze Polski), ale były to wyrównane pojedynki. Bilans z Jastrzębskim Węglem jest remisowy.

Więcej o: