O co grają jeszcze siatkarze Łuczniczki w tym sezonie

Łuczniczka - Zaksa 0:3

Łuczniczka - Zaksa 0:3 (ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ)

Bydgoska drużyna może jeszcze marzyć o siódmym miejscu w tym nieudanym dla siebie sezonie. Droga do tej pozycji jest jednak kręta, a decydujący pojedynek odbędzie się w Warszawie z AZS Politechniką.
W sobotę Łuczniczka nie dała rady najlepszej drużynie zasadniczej fazy sezonu. Przegrała w trzech setach z Zaksą Kędzierzyn. Słabsza skuteczność w ataku, gorsze przyjęcie zagrywki - to dwa kluczowe elementy, ale gospodarze byli zdecydowanymi faworytami.

O co jeszcze gra Łuczniczka? O ósme miejsce po 26 meczach fazy zasadniczej i prawo gry o siódmą lokatę w sezonie 2015/16.

Rywalizuje o to z AZS Olsztyn i AZS Politechniką.

Łuczniczka zajmuje obecnie 10. miejsce z 29 pkt. Tyle samo ma AZS Politechnika Warsawska (9. pozycja), lecz zespół ze stolicy w niedzielę gra z PGE Skrą Bełchatów. Faworytem oczywiście nie jest. Na ósmej lokacie znajdują się akademicy z Olsztyna (33 pkt). Oni jednak mają najmniejsze szanse na jej utrzymanie. Na zakończenie pozostały im trzy arcytrudne mecze: z Lotosem w Gdańsku, PGE Skrą i Zaksą w Kędzierzynie.

Bydgoszczanie zagrają jeszcze z Cuprum Lubin (u siebie), które walczy o prawo gry o brąz, AZS Politechniką i MKS Będzin.

AZS Politechnika jedzie do Jastrzębskiego Węgla, potem Łuczniczka i AZS Częstochowa

Teoretycznie więc największe szanse na ósme miejsce mają zespoły z Warszawy i Bydgoszczy. Kluczowy będzie bezpośredni pojedynek.

Na szczycie tabeli wiadomo, że Zaksa ma pewne pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i będzie grać o złoto (nie ma w tym sezonie play off). Na miejsce w finale szanse mają jeszcze Asseco Resovia i PGE Skra. O czwartą lokatę, która daje prawo rywalizacji z trzecią ekipą sezonu o brąz walczą Lotos Trefl Gdańsk, Cerrad Czarni Radom, Cuprum Lubin i teoretycznie nawet Jastrzębski Węgiel

Zaksa - Łuczniczka 3:0

Sety: 25:21, 25:17, 25:22

Zaksa: Toniutti (1), Gładyr (7), Buszek (4), Konarski (16), Wiśniewski (3), Deroo (19), Zatorski (libero) oraz Rejno (3), Semeniuk (0), Pająk (1)

Łuczniczka: Radke (2), Jurkiewicz (2), Ruciak (2), Jarosz (12), Kosok (6), Wiese (8), Żurek (libero) oraz Klinkenberg (4), Murek (0), Wolański (0)

Zdjęcie Mikasa Chorągiewki sędziowskie do siatkówki Zdjęcie Mikasa VXS-CA Zdjęcie Piłka Mikasa MVA 330
Mikasa Chorągiewki sędziows... Mikasa VXS-CA Piłka Mikasa MVA 330
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Zobacz także
  • Cztery sety i czwarte zwycięstwo Łuczniczki w PlusLidze
  • Siatkarska sensacja. Łuczniczka wygrywa w Bełchatowie
  • Wizualizacja lodowiska Lodowisko na 300 miejsc. Takie powstanie. To już pewne [WIZUALIZACJA]