Łuczniczka wygrywa 3:0. Na pożegnanie [ZDJĘCIA]

ŁUKASZ ANTCZAK

Bydgoscy siatkarze pokonali AZS Indykpol Olsztyn w pierwszym meczu o 9. miejsce w PlusLidze.
To pojedynek złożony z dwóch spotkań. Rewanż jest w Olsztynie, w środę. Zwycięstwo w trzech setach powoduje, że to Łuczniczka jest bliżej wygranej. Najważniejszy w spotkaniu był pierwszy set, w którym bydgoszczanie wygrali 28:26.

Skład szóstki był eksperymentalny. Z powodu absencji Jakuba Jarosza jako atakujący zagrał Belg Kevin Klinkenberg. Kilku zawodników z tej ekipy sezonu 2015/16, nieudanego dla Łuczniczki, już nie zobaczymy w kolejnym.

Najprawdopodobniej będą to Grzegorz Kosok, Michał Ruciak, Klinkenberg. Skończył się także kontrakt Jarosza.

Łuczniczka - AZS 3:0

Sety: 28:26, 25:20, 25:23

Łuczniczka: Radke (3), Ruciak (12), Jurkiewicz (7), Klinkenberg (7), Kosok (9), Wiese (16), Żurek (libero) oraz Jarosz (0), Wolański (0)