Dobry występ Buczkowskiego. Nadal ma szansę na Grand Prix

Bardzo dobrze spisał się Krzysztof Buczkowski w rundzie kwalifikacyjnej indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Zawodnik bydgoskiej Polonii z dziewięcioma punktami na koncie awansował do dalszej rywalizacji.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Buczkowski startował w angielskim Berwick. Pomimo upadku w swoim trzecim starcie zdołał uzyskać awans. Zdobył 9 pkt., co pozwoliło mu zająć siódme miejsce. Wygrał Chris Harris (12+3), który w dodatkowym biegu pokonał Daniela Kinga (12+2).

W pozostałych trzech turniejach awans wywalczyli także inni Polacy: Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej, Krzysztof Kasprzak, Grzegorz Walasek, Grzegorz Zengota i Przemysław Pawlicki.