Polonia żegna się z kibicami. Eksperyment na koniec

Menedżer żużlowców Polonii Robert Sawina ma w głowie kilka koncepcji ostatecznego składu na niedzielny mecz z Włókniarzem Częstochowa. Nie wszystko jednak zależy od niego.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Dziś na pewno wiadomo, że kibice na torze nie zobaczą kontuzjowanego Roberta Kościechy. I to pomimo tego, że został on zgłoszony do składu. - Być może zastosujemy zastępstwo zawodnika, ale jest kilka innych wariantów - zapowiada Sawina.

Jeden z nich zakłada, że po raz pierwszy w historii w składzie Polonii w meczu Enea Ekstraligi pojedzie aż trzech Rosjan. Do Emila Sajfutdinowa i Wiktora Kułakowa dołączyłby Artiom Łaguta. Ten ostatni w sezonie notorycznie zawodził, ale w pojedynku z Lotosem Gdańsk w końcu pojechał tak, jak od niego oczekiwano. Teraz być może dostanie kolejną szansę.

Inny z możliwych scenariuszy zakłada występ trójki Rosjan i zastępstwo zawodnika zastosowane za Kościechę. By tak się stało, musi być jednak spełniony jeden warunek.

Na sobotę w Rawiczu zaplanowano 1. turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy. W stawce uczestników jest bydgoszczanin Tomasz Gapiński. - Jeśli pogoda nie pozwoli rozegrać zawodów w sobotę, to zostaną one przełożone na niedzielę. W takim wypadku Tomka zabrakłoby w meczu z Włókniarzem. My nie moglibyśmy też próbować przełożyć tego pojedynku. Tak może tylko w przypadku, gdy zawodnik ma przynajmniej trzecią średnią biegopunktową w drużynie. Tomek, niestety, plasuje się niżej - dodaje Sawina.

Niedzielne spotkanie z Włókniarzem będzie prawdopodobnie pożegnaniem bydgoszczan z własnym torem. Polonii do rozegrania zostanie już tylko wyjazdowy pojedynek w Zielonej Górze z Falubazem (26.08).

Od września cztery czołowe drużyny walczyć będą w play-off, a dwie najsłabsze walczyć będą o utrzymanie się w elicie. Pozostała czwórka, w tym Polonia, zakończą już sezon.

Nasi działacze na ostatni tegoroczny pojedynek przygotowali wiele atrakcji dla kibiców.

Ci najmłodsi (do 16 lat) na mecz będą mogli wejść za darmo. Skorzystać też mogą ze strefy młodego kibica.

Dla nich będą też dostępne miejsca na sektorze B i wyłączone ze sprzedaży wejścia VI i VII na sektorze A. Wstęp na niego będą mieli rodzice/opiekunowie z dziećmi, nawet jeśli osoby dorosłe zakupią bilety na inne miejsca na sektorze A.

30 minut po zakończeniu spotkania dla wszystkich kibiców otwarte zostaną też bramy parkingu. Tam na fanów czekać będą nasi żużlowcy.

Początek niedzielnego meczu o 17.

Składy:

Polonia: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Robert Kościecha, 11. Krzysztof Buczkowski, 12. Wiktor Kułakow, 13. Tomasz Gapiński, 14. Mikołaj Curyło, 15. Szymon Woźniak.

Włókniarz: 1. Kenneth Bjerre, 2. Grzegorz Zengota, 3. Grigorij Łaguta, 4. Rafał Szombierski, 5. Daniel Nermark, 6. Artur Czaja, 7. Hubert Łęgowik.