Będzie okrągły stół w sprawie Polonii. Ratusz odpowiedział na nasz apel

- Dlaczego kibice przestali chodzić na Polonię - to według czytelników "Gazety" i portalu bydgoszcz.sport.pl najważniejsza sprawa do rozstrzygnięcia podczas dyskusji o przyszłości żużla w Bydgoszczy. - Zorganizujemy "okrągły stół" w ratuszu - zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

- Jak najbardziej popieram ideę "okrągłego stołu". To zbyt ważny temat dla miasta, by nie rozmawiać o nim w szerokim gronie. Klub o 92-letniej tradycji na to zasługuje - poinformował "Gazetę" i portal bydgoszcz.sport.pl prezydent Bruski. - Planowaliśmy zorganizować wcześniej tego typu spotkanie, ale chcemy poczekać do 11 września, kiedy ma odbyć się walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym zostaną omówione najważniejsze aspekty funkcjonowania spółki. Krótko po nim zorganizujemy "okrągły stół" w ratuszu - dodaje.

Wczoraj zadaliśmy już czytelnikom "Gazety" i portalu bydgoszcz.sport.pl pytanie O czym należy porozmawiać przy żużlowym okrągłym stole. Przypomnijmy, że jego zwołanie zaproponowaliśmy wspólnie z Bogdanem Sawarskim, jednym z założycieli BTŻ, które uratowało speedway w Bydgoszczy po upadku BKS Polonia.

Najbardziej palącą kwestią, którą wskazała niemal połowa osób biorących udział w naszym sondażu, okazała się sprawa drastycznego spadku frekwencji. Jedna trzecia była zdania, że najważniejsza jest obecnie dyskusja o nowym zespole opartym na własnych wychowankach i juniorach. Najmniej czytelników stwierdziło, że podczas żużlowego "okrągłego stołu" należy dyskutować o większej pomocy finansowej miasta dla Polonii.