Sport.pl

Lista kandydatów na prezesa Polonii. Nie jest długa

Tylko ośmiu kandydatów na prezesa bydgoskiej Polonii przystąpi do konkursu. Wśród chętnych nie ma żadnych znanych postaci z żużlowego środowiska. Jest za to jedna kobieta.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

- Podobno jakaś pani z Gdańska się zgłosiła, która miała tam jakieś kontakty z żużlem, ale to żadna znana postać - dowiedzieliśmy się wczoraj nieoficjalnie.

Oficjalnie bowiem wiadomo jedno. - Zgłosiło się w sumie 13 kandydatów do konkursu - mówi Gazecie i portalowi bydgoszcz.sport.pl Józef Gramza, przewodniczący rady nadzorczej spółki ŻKS Polonia.

Okazuje się jednak, że cała trzynastka nie będzie rozpatrywana - Pięć z tych osób nie spełnia wymogów, jakie wyznaczyliśmy. Chodzi tu głównie o to, że nie mają przynajmniej dwuletniego stażu na kierowniczym stanowisku. Z pozostałej ósemki będziemy się starali wybrać najlepszego kandydata - dodaje Gramza.

Przypomnijmy, że termin zgłaszania kandydatur minął 28 września.

Konkurs na prezesa Polonii został ogłoszony trzy tygodnie temu, kilka dni po dymisji dotychczasowego szefa klubu Mariana Deringa.

Oficjalnie Dering sam zrezygnował, bo nie chciał się ubiegać o kolejną kadencję. Odszedł jednak w chwili, kiedy Polonia przeżywa potężny kryzys. Klub ma wobec swych zawodników dług sięgający 1,7 miliona złotych. Żużlowcy czekają ciągle na wypłaty. Zadłużenie ma zostać spłacone dzięki kredytowi. Gwarancja dla banku już jest. Ratusz, właściciel 98 procent akcji Polonii, zapewnił, że w ciągu trzech lat przekaże w sumie na potrzeby swej żużlowej spółki 10,1 miliona złotych. Trwają teraz prace nad załatwieniem kredytu.

Według zapewnień przewodniczącego Gramzy prezes powinien zostać wyłoniony do 20 października. Istnieje też możliwość, że żaden z kandydatów nie uzyska akceptacji. Bardzo prawdopodobna, bo do Polonii nie pchają się bowiem tuzy polskiego środowiska żużlowego. Nieprawdziwe okazały się informacje, że swoją kandydaturę zgłosiła Daria Kabała-Malarz, dziennikarka zajmująca się żużlem w Canal Plus, która dwa lata temu pomagała Polonii w budowaniu zespołu.

- Jeśli wśród ósemki nie znajdzie się odpowiednim człowiek, konkurs będzie powtórzony - informuje Gramza. Istnieje jeszcze inna możliwość. I to bardzo prawdopodobna: rada nadzorcza wybierze kogoś spoza tej listy.

Obecnie klubem kieruje prokurent Andrzej Polkowski. Czasu jest coraz mniej. Trzeba bowiem już budować skład Polonii na przyszły sezon.

Kim powinien być nowy prezes Polonii?
Więcej o: