Emil mówi bydgoszczanom: Do widzenia

Emil Sajfutdinow napisał na swojej stronie internetowej o pożegnaniu z Polonią i dziękuje klubowi oraz kibicom.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

"Po siedmiu latach startów w Polonii postanowiłem zmienić barwy klubowe. Pieniądze - choć istotne dla zawodnika, który stawia sobie bardzo ambitne cele - nie były jedynym powodem tej decyzji. Aby się rozwijać, potrzebne są nowe bodźce. I właśnie takim bodźcem może okazać się zmiana klubu. Świadczą o tym wyniki starszych ode mnie żużlowców, którzy w przeszłości decydowali się na podobny krok. Wierzę, że starty w nowym środowisku będą impulsem, który pozwoli mi stać się jeszcze lepszym zawodnikiem.

Polonia dała mi kiedyś szansę, otworzyła okno na świat. To w niej rozwinąłem się jako żużlowiec i człowiek. Bez Polonii nie byłoby złotych medali indywidualnych mistrzostw świata juniorów oraz brązowych krążków Grand Prix i Drużynowego Pucharu Świata. Za wszystko bardzo dziękuję.

Dziękuję też kibicom, którzy zawsze odnosili się do mnie z sympatią i wspierali także w gorszych chwilach. Nie zapomnę, jak skandowaliście moje imię po wygranych wyścigach.

Zmieniam klub, ale pozostaję bydgoszczaninem. Tu mam mieszkanie, tutaj nadal mieć będę swoją bazę sprzętową. Rozstaję się z Polonią w zgodzie i nie wykluczam, że kiedyś do niej wrócę. Nie mówię więc "żegnajcie", mówię "do zobaczenia" - tyle Sajfutdinow w swym pożegnaniu.

Siedem lat Sajfutdinowa w Polonii