Hancock drugi. Gollob - daleko. Na koniec roku w Los Angeles

Kilku czołowych żużlowców świata startowało w sobotę na przedmieściach Los Angeles, w City of Industry, w turnieju Monster Energy World Speedway Invitational. Świeżo upieczony zawodnik Polonii, Greg Hancock przegrał w finałowym wyścigu tylko ze swym rodakiem, Billym Janniro.
Bilety na te zawody kosztowały niedużo: 18 dolarów dla dorosłych i 10 dolarów dla dzieci. Chodziło o to, żeby reanimować żużel w Kalifornii, gdzie BSI zamierza w ciągu roku lub dwóch zorganizować turniej Grand Prix. Kibice, na nieco ponad dwustumetrowym torze w tzw. Grand Arena, zobaczyli triumf swych zawodników. Aż pięciu z nich awansowało do półfinałów. Poza nimi było w nich tylko trzech Europejczyków. Anglicy: Scott Nicholls i Edward Kennet oraz Szwed Antonio Lindbaeck poradzili sobie najlepiej z 200-metrowym zaledwie torem.

Świetnie pojechał Greg Hancock, który zajął drugie miejsce. Przegrał z Janniro. Za nimi byli inni Amerykanie: Ricky Wells oraz Billy Hamill. Startował także jeszcze jeden nowy polonista, Hans Andersen. Zajął w turniej zasadniczym 10. miejsce z 7 punktami. Nie poradzili sobie na Grand Arena Polacy. Maciej Janowski wywalczył trzy punkty, a Tomasz Gollob tylko jeden - korzystając z wykluczeń rywali. Zawodnik Unibaksu Toruń po czterech seriach startów wycofał się z dalszej rywalizacji. Na krótkim torze nie obyło się bez upadków. Amerykanie Jimmy Fishback i Gino Manzares zrezygnowali po nich z jazdy.

Wyniki: 1. Billy Janniro (USA) - 21 (1,2,3,3,3,3,6) + 1 miejsce w finale; 2. Greg Hancock (USA) - 16 (1,3,2,3,1,2,4) + 2 miejsce w finale; 3. Ricky Wells (USA) - 18 (3,3,3,3,2,2,2) + 3 miejsce w finale; 4. Billy Hamill (USA) - 13 (2,1,3,1,3,3,0) + 4 miejsce w finale; 5. Scott Nicholls (Wielka Brytania) - 11 (3,3,w,2,2,1); 6. Charlie Venegas (USA) - 10 (3,0,3,0,3,1); 7. Edward Kennett (Wielka Brytania) - 10 (0,3,2,3,2,0); 8. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 8 (2,2,2,2,w,0); 9. Bryan Yarrow (USA) - 7 (0,2,1,1,3); 10. Hans Andersen (Dania) - 7 (1,2,2,2,0); 11. Austin Novratil (USA) - 6 (3,1,0,1,1); 12. Tyson Burmeister (USA) - 6 (2,1,1,2,0); 13. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 4 (2,u/-,0,1,1); 14. Maciej Janowski (Polska) - 3 (u,0,1,0,2); 15. Tomasz Gollob (Polska) - 1 (1,0,0,0,-); 16. Rocco Scopellite (USA) - 1 (0,0,1,0); 17. Jimmy Fishback (USA) - 1 (0,1,w,-,0); 18. Gino Manzares (USA) - 1 (w,w,1,w,-)

Półfinały: Hamill, Wells, Venegas, Kennett Janniro, Hancock, Nicholls, Lindbaeck

Finał: Janniro, Hancock, Wells, Hamill