Na Polonii będzie wygodniej. Na Grand Prix

Bydgoski stadion szykuje się do Grand Prix Europy. Powstaną nowe trybuny, a na starych będzie mniej ścisku
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Turniej Grand Prix w Bydgoszczy odbędzie się 20 kwietnia. Bilety sprzedają się doskonale. Nabywców znalazła już np. prawie połowa wejściówek na sektor B. Organizatorzy zapewnili, że nie będzie tam tak wielkiego ścisku jak w ubiegłych latach. - Do sprzedaży przygotowaliśmy 6,5 tys. biletów, aby nie było tam tak dużego tłoku jak na poprzednich zawodach - mówi Leszek Tillinger, dyrektor organizacyjny turnieju. - Miejsc na stadionie będzie jednak i tak więcej, ponieważ zostaną dostawione cztery trybuny - dodaje.

Ich montaż na trybuną B rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa trzy dni. W sumie dobudowane zostaną, powyżej widowni na prostej, 2673 numerowane miejsca. - Sprawa była trudniejsza niż w 2010 r., kiedy korzystaliśmy z rozwiązania po raz pierwszy. Pozmieniały się przepisy i potrzebne było pozwolenie na budowę - tłumaczy Tillinger. Na szczęście tym razem decyzja o rozbudowie trybun została podjęta dużo wcześniej i wszelkie formalności zostały dopełnione.

Tuż po świętach, we wtorek 2 kwietnia, ma być znany plan parkingów. - Już teraz możemy powiedzieć, że będzie o ok. 20 proc. więcej miejsc parkingowych niż w ubiegłych latach - mówi Jarosław Deresiński, prezes ŻKS Polonia. Być może miejsc do parkowania aut będzie jeszcze więcej. Organizatorzy rozważają zorganizowanie parkingów przy Łuczniczce, trwają także rozmowy na temat wykorzystania placu obok Torbydu. Wiadomo także, że na Grand Prix miasto uruchomi dodatkowe autobusy.