Polonia marzy o zwycięstwie z mistrzem [RELACJA NA ŻYWO OD 18.30]

Składywegla.pl Polonia Bydgoszcz jedzie w niedzielę walczyć do Tarnowa. - Liga jest tak wyrównana, że musimy myśleć o wygranej - mówi Jacek Woźniak, który poprowadzi żużlowców w meczu z Unią.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

- W tym roku większość drużyn stawia niezły opór na wyjazdach - mówi Woźniak. Faktycznie, tylu wygranych na obcych torach, ile mamy w tym sezonie, chyba nie było. W 5. kolejce, kiedy Polonia pokonała na własnym torze Betard Spartę Wrocław, była jedyną drużyną, która wygrała w tym dniu mecz na własnym torze. W sumie od początku sezonu goście wygrywali aż siedem razy. Ma na to wpływ obecność w tym sezonie komisarza zawodów, który nadzoruje przygotowanie toru na wszystkie spotkania. Drużyny straciły więc częściowo atut własnego toru.

Polonia w spotkaniu z mistrzem Polski będzie miała swój atut - Grega Hancocka, który jest autorem ubiegłorocznego sukcesu Unii, a z drużyny musiał odejść, ponieważ nie mieścił się w limicie KSM. Żużlowiec ostatnio odpoczywał, aby wyleczyć kontuzję. Z tego powodu nie wziął udziału w meczu w Lesznie, gdzie Polonia przegrała z miejscową Unią aż 30:60. W kolejnym też nie musiał startować, bo derby Pomorza odwołała pogoda.

Deszcz, który padał w Bydgoszczy w ubiegłym tygodniu, stworzył teraz ogromny problem. Najpierw dogadać nie mogły się kluby, więc sprawę przejęła Enea Ekstraliga. Jej władze także nie mogą go ustalić, bo takiego, który byłby zgodny z regulaminem, po prostu nie ma. Spotkanie musi się bowiem rozegrać do 15 czerwca, czyli 28 dni od planowanej pierwotnej daty. - A kalendarz jest wypchany imprezami międzynarodowymi - mówi Jarosław Deresiński, prezes Polonii. W grę miał wchodzić termin 27 maja. - Bronimy się jednak przed nim jak możemy - dodaje prezes. Nic dziwnego, bo to poniedziałek, na dodatek dzień po spotkaniu Polonii na własnym torze ze Stalą Gorzów. - Nie chcemy, żeby kibice musieli wybierać między spotkaniami, a nie każdego stać na to, żeby dwa dni z rzędu chodzić na żużel - tłumaczy Deresiński. Ekstraliga na ustalenie nowego terminu czas ma do poniedziałku.Składy zespołów:

Unia Tarnów: 9. Maciej Janowski, 10. Leon Madsen, 11. Artiom Łaguta, 12. Martin Vaculik, 13. Janusz Kołodziej, 14. Marcin Borowicz

Składywegla.pl Polonia: 1. Greg Hancock, 2. Robert Kościecha, 3. Hans Andersen, 4. Aleksandr Łoktajew, 5. Krzysztof Buczkowski, 6. Szymon Woźniak