Polonia ma nowego zawodnika. Załatwił go Andy Smith

23-letni Ashley Birks z Wielkiej Brytanii podpisał kontrakt ze składywęgla.pl Polonią Bydgoszcz. Zawodnik ma ważny kontrakt na ten sezon, jednak został sprowadzony do drużyny pod kątem sezonu 2014.
Zawodnik nie wystartuje w meczu z Włókniarzem Częstochowa, jednak będzie w niedzielę w Bydgoszczy. - Obejrzy mecz w roli gościa - informuje Magdalena Mendel, rzecznik prasowy klubu. Jeżeli oczekiwania klubu i zawodnika będą zbieżne, a Speedway Ekstraliga i PZMot potwierdzą kontrakt to pierwszy start w lidze będzie mógł zaliczyć jeszcze w tym sezonie.

Birks do Bydgoszczy przyjedzie z Andy Smithem. -To właśnie pod jego okiem próbne kółka na stadionie przy ulicy Sportowej kręcić będzie Birks - mówi Mendel.

Birks nie startował dotychczas w polskiej lidze. Doświadczenie zbierał w lidze angielskiej. To, czy zasili szeregi Polonii w kolejnym sezonie zależy od tego, czy dobrze wypadnie w testach, które odbędą się na bydgoskim torze najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Jeżeli 23-latek będzie spisywał się dobrze, może otrzymać szansę startu w meczu ligowym w końcówce tego sezonu.