Andersen dziewiąty w IME. A kto najlepszy? Oczywiście Sajfutdinow

Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał 2. zawody z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. W Togliatti dziewiąte miejsce zajął zawodnik Składywęgla.pl Polonii Hans Andersen.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Duńczyk bardzo dobrze rozpoczął zawody. W pierwszym swoim starcie był drugi przegrywając tylko z Fredrikiem Lindgrenem. W kolejnym pewnie wygrał. Niestety potem było nieco gorzej. W Togliatti najlepszy okazał się Emil Sajfutdinow, który także triumfował podczas pierwszych zawodów z cyklu IME w Gdańsku. W sobotę na podium stanęli również Nicki Pedersen i kolejny Rosjanin Grigorij Łaguta.

Wyniki: 1. Sajfutdinow (Rosja) 13+1. miejsce w finale; 2. N. Pedersen (Dania) 12+2. miejsce w finale; 3. G. Łaguta (Rosja)+3. miejsce w finale; 4. Woffinden (Wielka Brytania) 12+4. miejsce w finale; 5. Vaculik (Słowacja) 10, 6. A. Łaguta (Rosja) 12; 7. T. Gollob (Polska) 9; 8. Lindgren (Szwecja) 9; 9. Andersen (Dania) 9; 10. Janowski (Polska) 7; 11. Pavlić (Chorwacja) 7; 12. Biełusow (Rosja) 3; 13. Poważnyj (Rosja) 3; 14. Biesczastnow (Rosja) 2; 15. Karpow (Ukraina) 1; 16. A. Dryml (Czechy) 1; 17. Iwanow (Rosja) 1; 18. Puodżuks (Łotwa) 0.

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach: 1. Sajfutdinow 27; 2. N. Pedersen 24; 3. Woffinden 23; 4. Gollob 22; 5. G. Łaguta 19; 5. Vaculik 19; 7. Janowski 17; 7. Andersen 17; 9. Lindgren 13; 10. A. Łaguta 12; 11. Pavlić 11; 12. Puodżuks 10; 13. Poważnyj 9; 14. Ułamek 6; 14. Dryml 6; 14. Karpow 14.