Sport.pl

Ratusz sprawdza dokumenty Polonii. I liczy długi

- Do piątku dałem sobie czas na analizę dokumentów, jakie otrzymałem z klubu - mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński - Wcześniej nie chcę niczego przesądzać i oceniać.
Co zrobić z Polonią? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

W ratuszu jest już dokumentacja finansowa Polonii za rok 2013 oraz plan naprawczy, jaki sporządził na żądanie rady nadzorczej prezes bydgoskiego klubu Jarosław Deresiński. Szef Polonii miał przekazać te dokumenty, żeby miasto, właściciel drużyny, uzyskało obraz sytuacji finansowej klubu i oceniło jego poczynania.

Przypomnijmy: Deresiński odsunął od jazdy w ekstralidze Grega Hancocka i Aleksandra Łoktajewa, żeby zaoszczędzić pieniądze, bo jak twierdził, zespół i tak już nie miał szans na utrzymanie. Polonia oczywiście spadła do I ligi, ale z przebiegu ostatnich meczów wynikało, że wywieszenie białej flagi było przedwczesne.

Deresiński broni tej decyzji, twierdząc, że dług się nie zwiększył.

Tę ocenę weryfikuje obecnie ratusz. - Do piątku dałem sobie czas na analizę dokumentów, jakie otrzymałem z klubu - mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński - Wcześniej nie chcę niczego przesądzać i oceniać - dodaje.

Wiadomo już jednak, że Polonia nie jest w stanie spłacić pierwszej raty kredytu zaciągniętego jesienią ub. roku na spłatę starego długu. Było to ok. 2.5 mln zł. Rata miała wynosić ok. 800 tys. zł, a tych pieniędzy w kasie klubu nie ma. Żyrantem kredytu jest miasto i być może to ono będzie musiało spłacić ratę. Prezes Deresiński przekonuje jednak, że uda się przesunąć spłatę na kolejny rok. Skąd wówczas wziąć pieniądze - nie mówi.

Wg naszych informacji nie udało się, mimo oszczędności, zakończyć tego sezonu na zero. Polonia może go skończyć z kolejnym zadłużeniem rzędu 400 tys. zł.

Więcej o:
Komentarze (4)
Ratusz sprawdza dokumenty Polonii. I liczy długi
Zaloguj się
 • trz1920only

  Oceniono 9 razy 3

  Bruski z Szopińskim zrobią wszystko żeby zlikwidować Polonię bo przeszkadza im i Osuchowi z Poznania. Mam nadzieje że Bruski już nie będzie następną kadencje prezydentem bo niszczy symbole Bydgoszczy a ludziom żyje się w tym mieście coraz gorzej!!!

 • pietele

  Oceniono 14 razy -2

  Miasto powinno sprzedać za złotówke Polonie- o ile znajdzie sie chętny. Czas zakończyc ładowanie kasy w zwijającą się dyscyplinę sportu.. Póki czas trzeba gasić światło na stadionie ,a jak znajdą się zapaleńcy niech
  sami finansują klub.

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 19 razy -7

  Składy Węgla Blach Pruszyński Gotówki Mosty Polonia Bydgoszcz się skończyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX