Sport.pl

Nowy mistrz świata dla żużla [ZDJĘCIA Z TRENINGU]

Żużel będzie miał nowego mistrza świata. Tai Woffinden jest pewniakiem do złota i będzie je mieć już chyba po trzech biegach dzisiejszego turnieju GP w Toruniu. Początek o 19.
Brytyjczykowi brakuje już tylko 6 punktów, żeby cieszyć się ze złotego medalu i pierwszego w karierze tytułu mistrza świata. Za jego plecami trwa walka o dwa kolejne miejsca na podium. Faworytem do srebra jest Jarosław Hampel. Polak ma 125 pkt po 11 turniejach. Trzecie miejsce zajmuje obecnie Duńczyk Niels-Kristian Iversen (119 pkt). Za nim jest kontuzjowany i niestartujący już Emil Sajfutdinow (114 pkt). On już swego dorobku nie powiększa z powodu kontuzji. Apetyt na podium mogą mieć jeszcze Nicki Pedersen (113 pkt) i Greg Hancock (111 pkt).

Tegoroczny cykl GP kończy się w cieniu wojny między angielską firmą BSI, która pod auspicjami FIM organizuje walkę o tytuł mistrza świata, a toruńską firmą One Sport, która w tym roku urządziła cykl czterech turniejów o mistrzostwo Europy i zyskała potężnego partnera w postaci stacji Eurosport. BSI chce zabronić zawodnikom startującym w GP występu w Speedway European Championships.

Czołówka klasyfikacji:

1. Woffinden - 141, 2. Hampel - 125, 3. Iversen - 119, 4. Sajfutdinow - 114, 5. Pedersen - 113, 6. Hancock - 111, 7. Zagar - 107, 8. Ward - 93, 9. Gollob - 89

Więcej o: