BSI podaje kalendarz przyszłorocznego Grand Prix. Co z Bydgoszczą?

Znamy już sześć miast w których odbędą się turnieje Grand Prix w 2014 roku. Po przerwie najlepsi żużlowcy świata wrócą do duńskiego Vojens. Po raz pierwszy ścigać się będą też w Finlandii.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

W terminarzu, który ukazał się na oficjalnej stronie internetowej Grand Prix podane zostało sześć miast. To połowa, bo w kolejnym sezonie zorganizowane zostanie 12 turniejów. Wiadomo, że podobnie, jak w tym roku, także i w przyszłym walka o tytuł mistrza świata rozpocznie się w nowozelandzkim Aucklad (5 kwietnia). Po raz pierwszy w historii posiadająca prawda do organizacji GP angielska firma BSI zdecydowała o rozegraniu zawodów w Finlandii. 17 maja elita ścigać się będzie w Tampere. Na liście są też Kopenhaga (28.06), Cardiff (12.07), Vojens (13.09) i Szkokholm (27.09).

Wiadomo, że trzy turnieje odbędą się w Polsce. Lokalizacje dwóch są znane. To Gorzów i Toruń. W tym drugim mieście ma się odbyć dekoracja nowych medalistów MŚ. Organizatorzy ciągle natomiast czekają na decyzję Bydgoszczy. Jeśli nasze miasto dojdzie do porozumienia z BSI, to zawody na stadionie Polonii byłyby pierwszym Grand Prix rozegranym w Europie, a więc 19 kwietnia.