Polonia traci 300 tys. zł. Sponsor zrezygnował

Składywęgla.pl ogłosiły, że rezygnują ze wspierania żużlowej drużyny. Nie będą już sponsorem tytularnym zespołu.
Jesteś kibicem Polonii? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

W ekstralidze żużlowcy jeździli jako składywęgla.pl Polonia. Umowa ze sponsorem tytularnym została zawarta w lutym tego roku na trzy lata. Teraz firma MM Group sp. z o.o. wypowiedziała umowę w trybie natychmiastowym.

Tomasz Ritter, dyrektor działu kreacji i wdrożeń firmy, wyjaśnił w piśmie przesłanym do klubu: "Zapewniam, że same wyniki sportowe klubu nie miały dla Spółki MM Group decydującego znaczenia dla podjęcia decyzji, deklarowaliśmy wstępnie chęć podjęcia dalszej współpracy. Spółka MM Group, występując pod marką handlową składywęgla.pl, nie zaprzestaje działalności w zakresie wspierania sportu oraz kibiców. Niemniej jednak, pomimo posiadania statusu sponsora tytularnego, do chwili obecnej klub nie przekazał nam informacji na temat swojej przyszłości czy też wizji pozycji klubu w nadchodzącym sezonie. Na decyzji Spółki zaważyły również informacje o braku nadzoru właściciela klubu - miasta Bydgoszcz - nad jego finansami. Jako profesjonalny przedsiębiorca Spółka MM Group nie może sobie pozwolić na brak kontaktów ze strony kontrahenta i nieukrywaną niechęć w nawiązaniu rozmów, co przecież pisemnie właścicielowi klubu proponowaliśmy. Do dziś nie otrzymaliśmy w tej sprawie nawet odpowiedzi. W świetle przedstawionych okoliczności Spółka MM Group nie widzi możliwości kontynuowania współpracy z klubem w obecnej formie".

- Przyjmuję te zarzuty z nielekkim zdziwieniem - odpowiada zastępca prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński. - Po pierwsze miasto nie jest stroną umowy sponsorskiej. Po drugie, na początku listopada poprosiłem Andrzeja Polkowskiego, prokurenta spółki Polonia o to, żeby spotkał się z właścicielami firmy. Taka prośba została przesłana listem poleconym. Pozostała bez odpowiedzi. Po trzecie, w grudniu wszyscy razem i przedstawiciele sponsora spotkaliśmy się na zakończeniu roku w klubie. Nie było żadnego sygnału o konieczności rozmowy - dodaje zastępca prezydenta.

Składywęgla.pl przekazywały klubowi 300 tys. zł rocznie.