Sport.pl

Gollob krytykuje BSI i FIM. Nie pojedzie w GP w Bydgoszczy?

Jeżeli FIM nie zrezygnuje z zakazu startów zawodników z Grand Prix w zawodach Speedway European Championships, Tomasz Gollob nie przyjmie dzikiej karty na turniej Grand Prix w Bydgoszczy.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Najlepszy polski żużlowiec powiedział o tym w rozmowie z portalem sportowefakty.pl

- W zaistniałej sytuacji nie wyobrażam sobie, jak, jako stały uczestnik cyklu SEC, miałbym przyjąć zaproszenie do startu w Grand Prix w Bydgoszczy - jeżeli taką propozycję oficjalnie dostanę. Nie mogę zgodzić się na to, by zawodnicy i osoby, którym zależy na promocji speedwaya, były traktowane w ten sposób. Apeluję do najwyższych władz FIM o rozsądek i wycofanie się z tej decyzji, którą traktuję jako wielką pomyłkę godzącą w sport, któremu poświęciłem całą swoją karierę - mówi Gollob.

Jego start z dziką kartą w bydgoskim turnieju Grand Prix (26 kwietnia) miał być największym magnesem dla kibiców i zapewnić komplet widzów na stadionie przy ul. Sportowej. Wojna między BSI oraz FIM z jednej strony oraz toruńską firmą One Sport, które organizuje zawody SEC jest zagrożeniem dla finansów Polonii. Zysk z Grand Prix miał być ważną częścią budżetu bydgoskiego klubu.

Gollob jest sztandarową postacią cyklu SEC. Zrezygnował wcześniej ze stałego uczestnictwa w Grand Prix.

Więcej o:
Komentarze (1)
Gollob krytykuje BSI i FIM. Nie pojedzie w GP w Bydgoszczy?
Zaloguj się
  • lukasz20a09

    Oceniono 7 razy 5

    nie ogarniam tego sprzedawczyka. rozumiem że torun mu posmarował żeby jezdzil na wsi i teraz mu płacą żeby promował ich śmieszne SEC (dziwny zbieg okoliczności ze prawa ma torunska firma one sport) a teraz robi z siebie nie wiadomo kogo nie pojade w Bydgoszczy jak czegoś nie zmienią ale pytanie kto go chce ? na pewno nikto kto jest kibicem z Bydgoszczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX