Polonia ma prezesa. Ale nie z konkursu

Andrzej Polkowski został nowym prezesem ŻKS Polonia SA. Rada nadzorcza spółki po przeanalizowaniu wszystkich kandydatów zgłoszonych do konkursu zdecydowała o wyborze tego, który do konkursu w ogóle nie stanął.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Miesiąc temu członkowie rady zdecydowali, że nowy prezes klubu po raz kolejny wybrany zostanie w drodze konkursu. Zgłosiło się do niego w sumie 11 kandydatów, w tym jeden z zagranicy. - Dwóch nie spełniało wymogów formalnych, dlatego też od razu zostali odrzuceni. Kilka ofert było bardzo ciekawych - mówi Józef Gramza, szef rady, która we wtorek miała podjąć ostateczną decyzję. I podjęła.

Tyle że wybrała osobę, która do konkursu nie przystąpiła.

- Zdecydowaliśmy się powierzyć to stanowisko Andrzejowi Polkowskiemu - informuje Gramza.

Polkowski jest doskonale znany w światku żużlowym. Od lat związany jest z bydgoskim klubem. Bardzo długo był kierownikiem drużyny, a przez ostatnie miesiące po odejściu poprzedniego prezesa Jarosława Deresińskiego także prokurentem spółki.

- To on budował obecny zespół, budżet. Poza tym jest doskonale wdrożony w pracę nad organizacją dwóch bardzo ważnych imprez, które się u nas odbędą - Grand Prix i Drużynowego Pucharu Świata. To na pewno spore atuty - ocenia nowego prezesa szef rady.

Polkowski do funkcji prezesa przymierzany był już przed rokiem. Wtedy jednak odmówił. Podobnie było po zakończeniu obecnego sezonu. Dlatego właśnie rada ogłosiła konkurs.

Wiadomo, że umowa z nowym prezesem podpisana została na czas nieokreślony. Celem, jaki postawiono przed zespołem, jest spokojne utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy i wyprowadzanie klubu z długów.