Trener przygląda się żużlowcom. Dziś decyzje

Po piątkowym treningu punktowanym z Wybrzeżem Gdańsk trener żużlowców Polonii Jacek Woźniak zadecyduje ostatecznie, jaki skład wystawi na niedzielne spotkanie z ŻKS ROW Rybnik.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Żużlowcy do kolejnego meczu przygotowują się zupełnie inaczej niż do pierwszego spotkania, które odbyło się w niedzielę w Bydgoszczy. - Nasz tor i ten w Rybniku są tak różne, że zwyczajne przygotowania byłyby bez sensu - mówi Jacek Woźniak, trener bydgoskiej Polonii.

Tor w Rybniku różni się nie tylko nawierzchnią. W ubiegłym roku powiększano boisko piłkarskie na Stadionie Miejskim w Rybniku, przez co i tor zmienił swoją geometrię. - Jest teraz wąski i bardzo długi. Decydujące znaczenie będzie miał najprawdopodobniej start - tłumaczy Woźniak.

Drużyna w środę sprawdziła się w Rawiczu. Bydgoszczanie wygrali z Kolejarzem aż 49:29. - Nie traktuję dlatego tych wyników szczególnie poważnie, ale mimo wszystko to był solidny trening - mówi Woźniak.

Kolejny test zaplanowano na dziś na godz. 16. w Gdańsku - z żużlowcami Wybrzeża. Od jego wyników i postawy w środę zależało będzie to, kto pojedzie w niedzielnym spotkaniu. W zgłoszonym składzie znalazł się ponownie Marcin Jędrzejewski, a zabrakło Roberta Kościechy. Ten ostatni zdobył w Rawiczu dziewięć punktów w czterech startach, ale nie przegrał żadnego biegu - w jednym z wyścigów zanotował defekt.

Przypomnijmy, że bydgoszczanie rozpoczęli sezon zwycięskim pojedynkiem z Lokomotivem Daugavpils o tydzień wcześniej niż rywale. Nice Polska Liga Żużlowa startuje oficjalnie dopiero w tę niedzielę. Polonia musiała zacząć w innym terminie, bo 26 kwietnia na stadionie przy ul. Sportowej odbędzie się Grand Prix Europy.

Niedzielne spotkanie w Rybniku rozpocznie się o godz. 14.Składy na mecz:

Polonia: 1. Hans Andersen, 2. Marcin Jędrzejewski, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Dennis Andersson, 5. Patrick Hougaard, 6. Szymon Woźniak.

ROW: 9. Michał Szczepaniak, 10. Dawid Stachyra, 11. Chris Harris, 12. Dakota North, 13. Lewis Bridger, 14. Kacper Woryna.