Polonia już w rękach Anglików i Duńczyków z BSI

Stadion Polonii od poniedziałku przejmują na tydzień właściciele praw do organizacji cyklu Grand Prix. Turniej odbędzie się w następną sobotę. Żużlowcy Polonii natomiast odpoczywają od ligi w wielkanocny poniedziałek
W tygodniu przed rundą międzynarodowych zawodów w Bydgoszczy rozkład dnia na stadionie zmienia się o 180 stopni. - Porównałbym to do przygotowań do domowej wigilii - mówi Szymon Woźniak, junior Polonii, który w międzynarodowych zawodach będzie pełnił rolę rezerwowego. - W tych dniach wszyscy mają grafiki zajęć wypełnione do granic możliwości - dodaje.

Przygotowania do Grand Prix trwają kilka miesięcy, jednak na tydzień przed zawodami rozpoczynają się najważniejsze prace. - W poniedziałek pojawia się ekipa BSI. To duńska firma, która ma umowę z Anglikami. Montują bandy, reklamy. Główni organizatorzy na miejscu są w czwartek - mówi Leszek Tillinger, dyrektor zawodów, który w swojej karierze zorganizował już 18 turniejów GP, z czego 16 odbyło się w Bydgoszczy. - Od tego momentu rozpoczynają się narady, pierwsza o 15. Dotyczą dosłownie wszystkiego, kto kiedy będzie mówił, kto gdzie będzie stał podczas prezentacji, dekoracji i jeszcze wielu innych spraw. Kolejna odprawa jest w piątek. Biorą w niej udział najważniejsze osoby. Ostatnie spotkanie mamy w sobotę o 15. Tam ostatecznie zapadają końcowe decyzje. Do tej pory wszystko musi być dopięte na ostatni guzik - dodaje.

W tym czasie zawodnicy nie mają wstępu na tor. Wyjadą na niego dopiero w piątek o 17, podczas oficjalnego treningu. Właśnie z tego powodu trzeba było przełożyć drugą kolejkę Nice Polskiej Ligi Żużlowej zaplanowaną na Wielkanocny Poniedziałek. Żużlowcom wyszło to na dobre, bo na otwarcie sezonu na własnym torze pokonali Lokomotiv Daugavpils 57:33. W święta mają więc wolne w przeciwieństwie do rywali.

Dopiero na oficjalny trening wejdą też kibice. Ta część imprezy jest tradycyjnie bezpłatna. Natomiast bilety na Grand Prix są już w sprzedaży. W tym roku odpowiada za nią nie klub, a BSI, jednak dla fanów żużla w praktyce nic się nie zmieni, bo na Polonii uruchomiono punkt sprzedaży wejściówek. Bilety można kupować w godzinach urzędowania klubu, czyli w godz. 10-16, a w środy do godz. 18.

W tym roku organizator zdecydował się na dostawienie dwóch trybun mobilnych, które pomieszczą 2 tys. kibiców. Montaż rusztowań z krzesełkami ma zacząć się we wtorek. W tej chwili dostępnych jest jeszcze ok. 1,5 tys. wejściówek na ten sektor. Kosztują 195 zł.

W tym roku, z powodu zmian na stadionie, które zaowocowały montażem krzesełek na przeciwległej prostej, zmieni się układ sektorów. Jako sektor A oznaczona zostanie trybuna mobilna. Sektor B z biletami w cenie 165 zł wyznaczony został na przeciwległej prostej i na prostej po prawej stronie Trybuny Głównej. Łuki to sektor C, zarówno część z krzesełkami, jak i bez. Tam miejsca są najtańsze i kosztują 95 zł, a dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia 65 zł.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz