Sport.pl

Żużlowiec Polonii poznał wszystkich rywali w walce o mistrzostwo świata

Czterech Polaków rywalizować będzie o tytuł mistrza świata juniorów na żużlu. Wśród nich jest zawodnik bydgoskiej Polonii Szymon Woźniak.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

W poniedziałek poznaliśmy nazwiska wszystkich stałych uczestników tegorocznego cyklu. Pomimo awansu ze stawki wypadł Jonas B. Andersen. W myśl regulaminu w zawodach może startować tylko pięciu żużlowców z jednego kraju. A awans wywalczyło sześciu Duńczyków. W związku z tym jeden z nich musiał pożegnać się z marzeniami walki o tytuł mistrza świata. Jego miejsce zajął Polak - Krystian Pieszczek. Rywalizacja o medale IMŚJ toczyć się będzie w trzech turniejach. Pierwszy 19 lipca odbędzie się we włoskim Lonigo. Dwa kolejne 17 sierpnia w Ostrowie i 4 października w Pardubicach. W każdym z nich wystartuje dwóch żużlowców z "dziką kartą". Stałych uczestników jest 14. Wśród nich jest pięciu Duńczyków, czterech Polaków, dwóch Szwedów, Czech, Francuz i Amerykanin.

Oni walczyć będą o tytuł IMŚJ: Mikkel B. Jensen, Lasse Bjerre, Mikkel Michelsen, Nicklas Porsing, Nikolaj Busk Jakobsen (wszyscy Dania), Piotr Pawlicki, Kacper Gomólski, Szymon Woźniak, Krystian Pieszczek (wszyscy Polska), Jacob Thorssell, Fredrik Engman (Szwecja), Gino Manzares (USA), Vaclav Milik (Czechy), David Bellego (Francja).

Więcej o: