Sport.pl

Cel jest konkretny. I Polonia chce go zrealizować

Po dobrym meczu i zwycięstwie na własnym torze z Orłem Łódź bydgoscy żużlowcy jadą do Gniezna, by wygrać pierwsze w tym sezonie spotkanie wyjazdowe.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Przynajmniej teoretycznie zadanie wydaje się być bardzo trudne do zrealizowania. Start to, jak do tej pory jeden z czołowych zespołów Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Ekipa z Gniezna niewiele zaliczyła wpadek. Jedna z nich przytrafiła im się jednak w Bydgoszczy. Polonia na własnym torze zwyciężyła 57:33 i teraz wywalczenie punkty bonusowego jest planem minimum naszej drużyny.

- Ale nie tylko na tym się skupiamy. Chcemy walczyć o zwycięstwo. Na pewno nas na to stać - zapowiada trener Jacek Woźniak. Do Gniezna zabiera on wszystkich swoich najlepszych zawodników. W składzie Polonii znaleźli się Hans Andersen i Patrick Hougaard. Obu Duńczyków zabrakło w piątek na treningu, który zespół przeprowadził w Grudziądzu. Dlaczego tam?

- Powód jest prostu. Tor GKM-u jest bardzo podobny do tego, jakiego spodziewamy się w Gnieźnie. Czyli jest bardzo twardy. Tym się nie martwimy, bo doskonale go znamy - dodaje Woźniak.

Początek niedzielnego spotkania w Gnieźnie o 20.15.

Więcej o: