Sport.pl

Ekstraliga dla Polonii? Rozpoczął się konkurs ofert

Po wyrzuceniu z żużlowej Enea Ekstraligi Włókniarza Częstochowa i Wybrzeża Gdańsk rozpoczęła się łapanka w celu uzupełnienia składu najwyższej klasy rozgrywkowej. Co na to Polonia?
Temat ewentualnego powrotu do elity naszego klubu przewinął się przez media. - Trudno cokolwiek mówić na ten temat, skoro na razie nie znany jest budżet na kolejny sezon. Oczywiście mamy aspirację, by walczyć o play-off, ale w I lidze - mówi Józef Gramza, szef rady nadzorczej Polonii.

Ewentualną decyzję o przyjęciu zaproszenia do startów w ekstralidze musiałby podjąć zarząd spółki w porozumieniu z radą nadzorczą. Najważniejsza byłaby jednak wola ratusza. To miasto jest większościowym udziałowcem spółki żużlowej.

- Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że dla Polonii lepsza jest droga ewolucji, aniżeli rewolucji. A tym byłoby właśnie wejście już teraz do ekstraligi. Jazda w elicie mogłaby oznaczać dla klubu generowanie długów. Chyba nikt nie chce, by doszło do takiej sytuacji. Najważniejsze jest obecnie ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki, nawet kosztem wyniku sportowego - przekonuje Wiktor Jakubowski z wydziału przekształceń własnościowych bydgoskiego Urzędu Miasta.

Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie kibice naszych żużlowców oglądać będą na torach pierwszoligowych. Kto będzie bronił barw drużyny? Na to pytanie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Władze klubu rozpoczęły już negocjacje z zawodnikami, ale dopóki nie zostanie ustalony budżet spółki kontrakty nie będą podpisane.

Więcej o:
Komentarze (1)
Ekstraliga dla Polonii? Rozpoczął się konkurs ofert
Zaloguj się
  • z1946b

    Oceniono 12 razy -4

    Parodia, ale na derby z Toronto chętnie bym się wybrał.
    Ceny biletów obniżyć o połowę, chwasty powyrywać i zrobić dobrą reklamę - to z tych długów szybko wyjdą, a wtedy droga do ekstraligi otwarta!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX