Sport.pl

Polonia przegrała z Ostrovią i z własnym torem [ZDJĘCIA]

Bydgoscy żużlowcy doznali pierwszej w tym sezonie porażki na własnym torze. W niedzielę zdecydowanie lepszy od Polonii był beniaminek z Ostrowa.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Nie tak bydgoscy kibice wyobrażali sobie zakończenie hitu kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Do 7. wyścigu była jeszcze szansa na korzystny wynik dla naszej drużyny. Ósmy bieg podwójnie jednak wygrali goście, obejmując prowadzenie 25:23. Od tego momentu na torze dominowali już tylko ostrowianie. Dlaczego Polonia przegrała? Przyczyn jest kilka. Pierwsza to tor. Bydgoszczanie bardzo chcieli, by był przyczepny, ale świecące słońce mocno utrudniało przygotowanie nawierzchni. W niedzielę już o 5 nad ranem trener Jacek Woźniak wspólnie z toromistrzem pracowali na stadionie. Z każdą godziną było jednak coraz cieplej. W dodatku ze względu na transmisję telewizyjną mecz rozpoczynał się już o 13.45. Świecące mocno słońce sprawiało, że tor szybko robił się twardy.

- Gdy na niego wyjechałem, to już wiedziałem, że nie będzie on sprzyjał gospodarzom - mówił po meczu Mateusz Szczepaniak. Jeden z liderów Ostrovii, jeszcze przed rokiem jeździł w barwach Polonii.

- Tor był równy dla wszystkich i nie ma co teraz tylko na niego zrzucać winy - mówił Szymon Woźniak, najskuteczniejszy żużlowiec Polonii. Po świetnym początku (wygrał trzy pierwsze swoje wyścigi) podobnie jak koledzy w drugiej części zawodów spisywał się słabo.

Właśnie fatalna forma przede wszystkim Patricka Hougaarda jest kolejną przyczyną porażki gospodarzy. Duńczyk nie zdobył nawet punktu.

- Nikt się tego nie spodziewał. Każdy pamiętał jego dobry występ przed tygodniem - tłumaczył trener Jacek Woźniak. Niemal pewne jest, że w kolejnym spotkaniu Hougaarda zabraknie w składzie Polonii. Większy problem jest z juniorami. Para Bartosz Bietracki - Karol Jóźwik zdobyła w sumie dwa oczka. Duet gości Mateusz Borowicz - Rafał Malczewski wywalczyła ich dziewięć. Najgorsze jest to, że Polonia nie ma kim zastąpić swoich juniorów. No, chyba że wróci do łask pomysł z wypożyczaniem młodzieżowców z innych klubów.

Polonia - Ostrovia 37:53

Polonia: Woźniak 12 (3, 3, 3, 1, 1, 1), Hougaard 0 (w, 0, 0, 0), Kościecha 9 (3, 2, 2, 2, 0), Kudriaszow 7 (2, 3, 0, 2, 0), Miśkowiak 7 (2, 2, 1, 2), Jóźwik 0 (0, 0, 0), Bietracki 2 (2, 0, 0).

Ostrovia: Michelsen 10 (1, 1, 2, 3, 3), Mat. Szczepaniak 10 (2, d, 3, 3, 2), Mich. Szczepaniak 6 (0, 1, 2, 1, 2), Nicholls 5 (1, 3, 1, 0), Holta 13 (3, 1, 3, 3, 3), Borowicz 6 (3, 2, 1), Malczewski 3 (1, 1, 1).

Więcej o: