Wanda - Polonia. Ligowy outsider lepszy od bydgoszczan

Żużlowcy Polonii przegrali w Krakowie z zamykającą tabelę I ligi Wandą. To już druga porażka z rzędu bydgoszczan.
W Krakowie nasi żużlowcy chcieli odrobić starty, jakie ponieśli przed tygodniem w przegranym na własnym torze spotkaniu z Ostrowią. W pojedynku z Wandą właściwie sprzyjało im wszystko. Po pierwsze tor, który tym razem był przyczepny, niemal identyczny, jak ten w Bydgoszczy. Poza tym zastępujący Patricka Hougaarda, Marcin Jędrzejewski radził sobie doskonale. Trzy punkty do dorobku zespołu dołożył też wypożyczony na ten mecz z Torunia młodzieżowiec Dawid Krzyżanowski.

Polonia jednak przegrała. Dlaczego? Przede wszystkim zdecydowała o tym nierówna jazda pozostałych seniorów. Po dwóch bardzo dobrych startach kompletnie pogubił się Andriej Kudriaszow. Zawiódł Robert Miśkowiak. W XIV biegu jadąc z parze z Jędrzejewskim przez chwilę jechał tuż za kolegą z zespołu, ale dał się wyprzedzić Łukaszowi Kaczmarkowi i Pawłowi Miesiącowi. Szansa na zwycięstwo jeszcze była, tylko by się cieszy należało wygrać podwójnie ostatni wyścig. Skończyło się jednak na remisie i gospodarze mogli świętować. A mieli co. Tym bardziej, że mecz kończyli w osłabieniu. W 11. biegu Wanda straciła swojego lidera Rafała Trojanowskiego, który po kolizji z Jędrzejewskim nie był już w stanie wsiąść na motocykl. I bez niego zespół, który do niedzieli zdołał tylko raz wygrać w lidze zdołał pokonać faworyzowaną Polonię.

Za tydzień w ostatniej kolejce pierwszej rundy nasz zespół będzie pauzować. Trener Jacek Woźniak będzie miał zatem sporo czasu na wyciągnięcie wniosków z tego, co stało się w Krakowie.

Wanda - Polonia 46:44

Wanda: Karpow 9 (3, 2, 2, 2, d), Kuciapa 2 (0, 1, 1), Watt 10 (1, 0, 3, 3, 3), Miesiąc 5 (0, 1, 2, 1, 1), Trojanowski 10 (3, 2, 2, 3, u), Strzelec 3 (3, 0, 0), Kaczmarek 7 (1, 2, 0, 2, 2).

Polonia: Miśkowiak 7 (1, 3, 1, 2, 0), Jędrzejewski 10 (2, 2, 3, w, 3), Kościecha 9 (2, 1, 1, 3, 2), Kudriaszow 6 (3, 3, 0, 0), Woźniak 9 (1, 3, 1, 3, 1), Krzyżanowski 3 (2, 0, 1), Jóźwik 0 (d, d, t).