Sprzedaż Polonii. BTŻ się znowu zastanawia

W przyszłym tygodniu okaże się, czy Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe Polonia po raz drugi przedstawi swoją ofertę na kupno akcji ŻKS Polonia SA. Z naszych informacji wynika, że taki scenariusz jest bardzo możliwy.
Działacze na razie unikają jakichkolwiek deklaracji. - Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach - informuje Andrzej Polkowski, wiceprezes BTŻ, który jest również szefem spółki. Przypomnijmy, że czas, do którego miasto czeka na potencjalne oferty potencjalnych nabywców spółki, kończy się 17 sierpnia. Poprzednia próba sprzedaży się nie udała, choć za 98 proc. akcji trzeba było zapłacić tylko 1229 zł. BTŻ, jedynego chętnego, odstraszyła konieczność spłaty do 2019 roku zadłużenia, które wynosi prawie 4 mln zł.

BTŻ ma już nowego szefa. Po rezygnacji Marka Bąkowskiego prezesem został jego zastępca Wiesław Ochociński, przedsiębiorca budowlany z Bydgoszczy.

Żużlowcy walczą w I lidze o start w play-off. W niedzielę w kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Ostrovią.

Bydgoszczanie faworytem nie są. Być może dlatego trener Jacek Woźniak zrezygnował z możliwości wystawienia juniora z innego klubu na zasadzie "gościa". W Ostrovie drugim obok Patryka Rydlewskiego młodzieżowcem Polonii będzie Damian Stalkowski, który w lipcu skończył 16 lat. Dla niego będzie to debiut w meczu ligowym. - W środę bardzo dobrze pokazał się w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski [zdobył 11 punktów w pięciu startach - przyp. red.] i dlatego dostanie szansę w lidze - tłumaczy trener Woźniak.

Z powodu upałów działacze z Ostrowa w porozumieniu z klubem z Bydgoszczy i telewizją zdecydowali o przesunięciu rozpoczęcia meczu. Pierwotnie żużlowcy na torze pojawić się mieli o 13.45. Zamiast tego zrobią to dopiero o 20.45.

- Kibice powinni być zadowoleni. Szczególnie ci z Ostrowa. Nie byłoby łatwo siedzieć na trybunach w upale - ocenia Woźniak. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Składy:

Orzeł: 9. Michał Szczepaniak, 10. Nicklas Porsing, 11. Mikkel Michelsen, 12. Mateusz Szczepaniak, 13. Rune Holta, 14. Oskar Ajtner-Gollob

Polonia: 1. Patrick Hougaard, 2. Marcin Jędrzejewski, 3. Robert Kościecha, 4. Robert Miśkowiak, 5. Szymon Woźniak, 6. Patryk Rydlewski, 7. Damian Stalkowski.