Sport.pl

Zawisza będzie bogatszy. Pomogą sponsorzy

Firma Moderator jest pierwszym w obecnym sezonie sponsorem bydgoskich piłkarzy. Działacze zapowiadają, że przed rozpoczęciem rundy wiosennej grono darczyńców się jeszcze zwiększy
Nastroje w Zawiszy były w piątek bardzo dobre. Trudno się dziwić, bo po długich poszukiwaniach klub w końcu podpisał umowę ze sponsorem. To bydgoska firma Moderator, która działa w branży nieruchomości i finansów.

- Liczymy, że to pierwszy kamyk, który uruchomi lawinę - mówił właściciel klubu Radosław Osuch. Jego radość była jak najbardziej uzasadniona. To właśnie marketing był do tej pory piętą achillesową bydgoszczan. Od momentu objęcia spółki przez Osucha bezskutecznie poszukiwano darczyńców, którzy chcieliby wspierać Zawiszę. W negocjacjach nie pomagały ani bardzo dobre wyniki naszych piłkarzy, ani też fakt, że podopieczni Janusza Kubota byli jesienią najczęściej pokazywanym zespołem przez Orange Sport. Właśnie telewizja miała być magnesem przyciągającym pieniądze. Słaby marketing sprawił, że z funkcją dyrektora pożegnał się Piotr Lizak.

- Przez pół roku walczyliśmy o zmianę wizerunku klubu, który nie był pozytywnie postrzegany przez firmy mogące nam pomóc. Na szczęście ciężka praca zaowocowała. Teraz o Zawiszy mówi się dobrze - opowiadał Radosław Osuch.

W piątek klub związał się ze spółką Moderator. Umowa podpisana została na razie na pół roku, ale obie strony liczą, że po awansie do ekstraklasy zostanie ona przedłużona.

- Dla nas to połączenie miłego z pożytecznym - mówił prezes zarządu Moderatora Adam Gudell. - Z panem Osuchem spotkaliśmy się na prapremierze musicalu "Polita". Do porozumienia doszliśmy w 15 minut - dodał.

Kwota, jaką firmą wesprze Zawiszę, jest tajemnicą. Wiadomo, że nazwa nowego sponsora widnieć będzie na plecach koszulek piłkarzy. Działacze zapowiadają, że jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek (17 marca) pojawią się kolejni darczyńcy. Bardzo blisko podpisania jest umowa z kolejną firmą z branży nieruchomości.

Pieniądze uzyskane od sponsorów są klubowi bardzo potrzebne. Wiosną zespół ma walczyć o awans do ekstraklasy. Do zespołu już trafiło kilku znanych piłkarzy jak np. Marcin Drzymont czy Paweł Strąk. A to jeszcze nie koniec. Na testach przebywa Nigeryjczyk Victor Agali. Jeśli podpisze umowę, to będzie jednym z najlepiej zarabiających zawodników w I lidze.

- Opuści nas siedmiu piłkarzy, ale oni nie byli na tym poziomie finansowym co ci, którzy nas wzmacniają - dodaje Radosław Osuch. W Zawiszy chcą, by wpływy od sponsorów, którzy przed wznowieniem sezonu zwiążą się z klubem, wyniosły ok. 500 tys. złotych. - Jeśli będzie 300, to nie będę narzekał - kontynuuje właściciel klubu.

Więcej o: