Sport.pl

Były reprezentant Polski testowany w Zawiszy

Tomasz Nowak przynajmniej do środy trenować będzie z bydgoskim zespołem. O tym, czy piłkarz zostanie w Zawiszy, zdecydują trenerzy po sparingu z Chojniczanką.
Występujący na pozycji środkowego pomocnika 27-letni Nowak w przeszłości reprezentował barwy m.in. Kani Gostyń, Korony Kielce, Polonii Bytom i łódzkiego ŁKS-u. Z tym ostatnim klubem kilka dni temu rozwiązał umowę.

W sobotę już w barwach Zawiszy zagrał w Gdańsku w sparingu z Lechią. - Bardzo dobrze znam trenera Janusza Kubota jeszcze z pracy w Kani. Sam poprosiłem o możliwość pokazania się - tłumaczy zawodnik. W poniedziałek pojawi się on na porannych zajęciach naszej drużyny. - Będę trenował przynajmniej do środy. Wtedy miałaby zapaść decyzja dotycząca mojej przyszłości - dodaje Nowak, który ma za sobą też występy w reprezentacji Polski. W 2007 do kadry powołał go trener Leo Beenhakker. Podczas zgrupowania w Turcji Nowak zagrał w meczu przeciwko drużynie Antalyasporu. Trzy lata później razem z kadrą Franciszka Smudy wyjechał do Tajlandii. W Pucharze Króla wystąpił w spotkaniach z Danią, Tajlandią i Singapurem.

Więcej o: