Nadzieje na medal olimpijski są do obejrzenia w Bydgoszczy

Marcin Dołęga i Adrian Zieliński, wystartują w sobotę w Bydgoszczy w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski. Szanse na wyjazd do Londynu ma czterech kolejnych zawodników Zawiszy i Tarpana Mrocza


Wszystkie tegoroczne starty atletów podporządkowane są Igrzyskom. - Adrian Zieliński przygotowania rozpoczął spokojnie. Razem z kadrą trenował w Zakopanem - mówi trener Tarpana Jerzy Śliwiński. Na pomoście w Bydgoszczy wystartuje także brat Adriana, Tomasz oraz Krystian Sroka. Obaj mają szansę na dołączenie do olimpijskiej ekipy. Młodszy z braci Zielińskich za miesiąc wystartuje w mistrzostwach Europy, ale cykl przygotowań zakłóca kontuzja kolana. - Nie jest wykluczone, że spośród sześciu polskich ciężarowców w Londynie połowa będzie wychowankami Tarpana. Byłby to ogromny sukces - mówi Jerzy Śliwiński.

Po raz pierwszy w tym roku wystartuje dziś Marcin Dołęga. Trzykrotny mistrz świata ubiegły sezon zakończył wcześnie z powodu kontuzji barku. - To była dobra decyzja. Teraz Marcina nic nie boli - mówi Piotr Wysocki, szkoleniowiec Zawiszy. Wysoką dyspozycję Marcin Dołęga ma osiągnąć w maju. Jego brat Daniel, także zawodnik Zawiszy, na razie przygotowuje się do mistrzostw Europy.

Dopiero za miesiąc w zawodach będzie mógł wziąć udział Damian Wiśniewski, który wraca po kontuzji. To właśnie urazy są największym problemem ciężarowców. Spośród sześciu zawodników Zawiszy i Tarpana trenujących z myślą o Londynie, problemów ze zdrowiem w ciągu ostatniego roku nie miał tylko Adrian Zieliński. - Jest w tej grupie najmłodszy. W naszym sporcie kontuzje są czymś normalnym - mówi trener Wysocki.

Początek zawodów na pomoście Zawiszy przy ul. Gdańskiej o godz. 14.