Zawisza gra w Ząbkach - i przegrywa

Po porażce i remisie czas wreszcie zwyciężyć. Z takim zadaniem bydgoszczanie pojechali do Ząbek. Przegrali 0:1
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Dolcan Ząbki - Zawisza 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Grzelak (52.)

Zawisza: Pejkow- Ilków-Gołąb, Hrymowicz, Skrzyński, Stefańczyk (77. Piętka)- Błąd, Strąk (67. Leśniewski), Ekwueme (46. Zawistowski), Kukol- Masłowski-Wójcicki

Dolcan: Leszczyński- Grzelak, Ciesielski, Hirsz, Jakubik, Osoliński, Chwastek, Piesio (87. Pulkowski), Bazler (63. Koziara), Chylaszek (77. Głowacki), Tataj

Na początek naszej relacji jedna bardzo dobra wiadomość. Punkty straciła Termalica Nieciecza. Jeden z najgroźniejszych rywali Zawiszy zremisował dziś na własnym boisku 2:2 z Wartą Poznań. Wynik identyczny, jaki tydzień temu bydgoszczanie osiągnęli z Flotą i przebieg meczu był bardzo podobny. Termalica prowadziła 2:0 i w drugiej połowie dała sobie strzelić dwa gole. Ostatniego straciła w 90 minucie, a zdobył go dla Warty Maciej Mysiak. Termalica ma teraz 44 pkt, tyle samo co Pogoń Szczecin. Jeśli Zawisza wygra w Ząbkach, zrówna się punktami z zespołem Duszana Radolsky'ego.

W środę, przypomnijmy, wygrał już Piast Gliwice - ma punktów 42. W czołówce I ligi zrobiło się naprawdę ciasno. Tuż za Zawiszą jest teraz Bogdanka Łęczna (40 pkt), która rozgromiła na wyjeździe 4:1 KS Polkowice.

Dziś jeszcze Arka Gdynia gra w Radzionkowie z Ruchem (16.), a Pogoń Szczecin w Elblągu z Olimpią (17.)

Miłe są wspomnienia z pierwszego meczu Zawiszy z Dolcanem Ząbki. 4 września 2011 roku pokonaliśmy Dolcan 3:1. Poniżej bramki i składy z tego spotkania. Tego też dnia zostaliśmy liderami I ligi.

Zawisza -Dolcan 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Błąd (52.), 2:0 Błąd (78.), 2:1 Tataj (82.), 3:1 Jackiewicz (90.+5)

Zawisza: Witan - Ilków-Gołąb, Jankowski, Skrzyński, Cuper- Geworgian (90. Jackiewicz) Klofik (84. Piętka), Ekwueme, Zawistowski, Błąd - Wójcicki (79. Chałas)

Dolcan: Humerski - Korkuć, Grzelak, Wełna, Chylaszek (71. Sierpina) - Kosiorowski, Piesio (82. Charzewski), Bazler, Osoliński (62. Pulkowski), Świerblewski - Tataj

Żółte kartki: Zawistowski, Klofik, Jankowski - Świerblewski, Grzelak, Korkuć

Widzów: 5650

A to już dzisiejszy mecz.

1 min - początek spotkania, sędziuje Jacek Małyszek z Lublina

4 min - pierwszy strzał w meczu oddaje Wójcicki, ale prosto w bramkarza Dolcanu. Gra się toczy w środku pola

7 min - odgryza się Dolcan, po kontrze uderza Chylaszek, ale obok bramki Pejkowa

8 min - z wolnego strzela Tataj, ale piłka odbiła się od muru

12 min - było gorąco pod bramką Zawiszy. Piłka uderzyła na szczęście w słupek bramki Pejkowa.

15 min - ciągle 0:0, ale emocji jest dużo. Oba zespoły grają o pełną pulę i atakują rywala. Przed chwilą akcję zawiszan powstrzymali obrońcy Dolcanu, a potem lekko i niecelnie strzelał Osoliński.

21 min - Kukol upadł w polu karnym, niestety gwizdek arbitra milczał

22 min - dobra akcja aktywnego Wójcickiego. Po jego strzale gospodarzy ratuje bramkarz Rafał Leszczyński

23 min - żółta kartka dla Michała Ilkowa-Gołąba

30 min - oba zespoły obdzielają się wzajemnie uderzeniami na bramki, ale to były niecelne strzały

34 min - dobre zagranie Pejkowa, który wkroczył do akcji i przerwał kontrę w wykonaniu Tataja

35 min - Jakubik z Dolcanu wybija sprzed bramki piłkę. Szkoda, bo to była okazja na gola dla Zawiszy

W chwili przerwy coś z naszego podwórka

ZA KOGO ŚCISKAŁ KCIUKI PREZYDENT BRUSKI

40 min - strzelał z około 20 m Ekwueme, ale bramkarz z kłopotami, wybronił w tej sytuacji

45 min - koniec pierwszej połowy, goli nie było. Zawisza atakował, ale nie potrafił pokonać Leszczyńskiego.

Wieści z innych boisk:

Arka prowadzi już 2:0 w Radzionkowie z Ruchem, a Olimpia Grudziądz z Polonią Bytom 3:1.

46 min - zmiana w Zawiszy od początku drugiej połowy. Paweł Zawistowski zastępuje Martinsa Ekwueme.

50 min - bydgoszczanie atakują i marnują niestety znakomitą okazję. Kukol strzelił z woleja prosto w bramkarza

52 min - 1:0 dla Dolcanu, gola strzela Grzelak po centrze z rzutu rożnego

Niestety stały fragment gry po raz kolejny pogrąża bydgoszczan. W takiej sytuacji stracili przecież drugiego gola w meczu z Flotą.

58 min - siłą okoliczności Zawisza musi się teraz bardziej odkryć. To grozi kontrami. Dwóch zawodników Dolcanu biegło na bramkę Pejkowa, ale akcję Chwastka i Tataja zatrzymał Skrzyński.

62 min - Piesio strzelał groźnie, na szczęście obok słupka bramki Pejkowa

67 min - trener Kubot wprowadza drugiego napastnika. Rafał Leśniewski zastępuje Pawła Strąka i będzie grał obok Jakuba Wójcickiego

69 min - no i Leśniewski miał szansę na wyrównanie, ale nie trafił. Po chwili groźnie strzelał Kukol. Zawisza atakuje.

70 min - jeszcze 20 minut nadziei na punkty Zawiszy w Ząbkach

73 min - główkuje Kukol, ale niestety znowu obok bramki Dolcanu

77 min - zagranie va banque trenera Kubota. Zdejmuje z boiska obrońcę Stefańczyka a wprowadza pomocnika Piętkę

78 min - ależ to była okazja dla Zawiszy. Obrońcy zablokowali niestety Zawistowskiego

81 min - Kukol strzela pod poprzeczkę, ale Leszczyński i to obronił.

85 min - jeszcze pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Zawisza naciska, ale gola nie ma.

90 min - sędzia doliczył dwie minuty, 120 sekund zostało zawiszanom

92 min - koniec meczu. 1:0 dla Dolcanu