Pogoń wymienia trenera. Zawisza ufa Januszowi Kubotowi

Klub ze Szczecina zwolnił dziś trenera, bo Marcin Sasal miał słabe wyniki. Zastąpi go Ryszard Tarasiewicz. Właściciel Zawiszy Radosław Osuch ma pełne zaufanie do Janusza Kubota
- Jesteśmy ciągle w czubie tabeli, walczymy wciąż o awans do T-Mobile Ekstraklasy. Mocno trzymam stronę trenera - powiedział Osuch portalowi sportowefakty.pl. Wypowiedź właściciela klubu jest odpowiedzią na głosy kibiców. Na internetowym forum kibiców Zawiszy trener, który wprowadził drużynę do I ligi ma duże poparcie. - Topolski zbaw Zawiszę, Kubot zamęczył drużynę i teraz ma problemy. Na najbliższym meczu może białe chusteczki? - to jeden z komentarzy na oficjalnej stronie klubu.

W rozmowie z portalem sportowefakty.pl do tych wypowiedzi odniósł się Radosław Osuch. - Dziwię się powyższym głosom. Na razie to trener Adam Topolski spuścił Bałtyk Gdynia do III ligi i według mnie może prowadzić najwyżej arabską restaurację, a nie porządny ligowy klub - powiedział.

Trener Janusz Kubot ma zaufanie właściciela. - On właściwie w dwa tygodnie poukładał naprędce zbudowany zespół beniaminka, który był najsłabszym z czterech nowicjuszy w I lidze. Jesteśmy ciągle w czubie tabeli, walczymy wciąż o awans do T-Mobile Ekstraklasy. Mocno trzymam stronę Janusza Kubota. Liczę, że trener coś zmieni, bo zostało jeszcze dziesięć spotkań. Czekają nas mecze co trzy dni i teraz zmiana szkoleniowca byłaby niepożądana - powiedział.

Przypomnijmy, że Zawisza zdobył 4 punkty w czterech meczach. Pogoń pod wodzą zwolnionego Sasala zdobył 3 punkty. Zespół, co prawda nadal przewodzi tabeli I ligi, ale to głównie zasługa dobrej gry jesienią.