Były trener Zawiszy Adam Topolski się broni. Idzie do sądu.

- Warunki objęcia przeze mnie stanowiska trenera WKS Zawisza zostały ustalone w Urzędzie Miasta Bydgoszczy w obecności pana prezydenta Sebastiana Chmary - napisał w oświadczeniu.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »Otrzymaliśmy oświadczenie Adama Topolskiego w sprawie faktur ujawnionych na oficjalnej stronie internetowej WKS Zawisza. Tłumaczy w nim, dlaczego przy jego współpracy z klubem pośredniczył bar Saud Land prowadzony przez jego syna Sebastiana Topolskiego.Oto treść oświadczenia:

1. Warunki objęcia przeze mnie stanowiska trenera WKS Zawisza zostały ustalone w Urzędzie Miasta Bydgoszczy w obecności pana prezydenta Sebastiana Chmary.

2. Przy zatrudnieniu mojej osoby oraz rozwiązywaniu stosunku z poprzednim klubem, WKS ZAWISZA skorzystał z pośrednictwa firmy prowadzonej przez mojego syna Sebastiana Topolskiego, prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą SAUD LAND - w zakresie doradztwa sportowego (zgodnie z PKD 93.19.z) .

3. Powyższe uregulowane zostało stosowną umową zgodnie z obowiązującym prawem.

4. Wszelkie informacje sprowadzające działalność Sebastiana Topolskiego w stosunkach z WKS ZAWISZA do kategorii jadłodajni czy baru są głębokim nadużyciem i krzywdzącą nieprawdą.

5. Objąłem zespół w bardzo trudnym położeniu, wywalczyłem awans i dzięki temu Osuch przejął ZAWISZĘ w I lidze . Otrzymał pieniądze i gwarancje finansowania jego prywatnej spółki przez UM Bydgoszczy na poziomie 13 milionów złotych.

6. Wobec kolejnego ataku na moją osobę oraz próby skłócenia mnie z kibicami , informuję ,iż trenerem Zawiszy nie jestem, gdyż nie mogłem zgodzić się na główny warunek Osucha o promowaniu i wystawianiu w składzie zawodników związanych z jego działalnością menedżerską. Natychmiast przerwałem dalsze negocjacje gdyż wynik sportowy klubu był dla mnie ważniejszy niż prywatny interes R. Osucha.

7. Wobec jawnego i bezpardonowego naruszenia mojego dobrego imienia przez aktualnego jeszcze właściciela WKS Zawisza oraz media informuję, iż sprawa skierowana została do kancelarii prawnej, za pośrednictwem której będę dochodził swoich praw.

Adam Topolski

SAUD LAND W ZAWISZY - ZOBACZ NA BYDGOSZCZ.SPORT.PL