Sport.pl

Jest decyzja w sprawie startu Wojciechowskiego na olimpiadzie

Mistrz świata wystartuje na igrzyskach. Zdecydowali się na to zawodnik i jego trener
Czy Wojciechowski powinien startować w Londynie? Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

- Życzymy Pawłowi szczęścia, którego tak mu brakowało, dlatego dostaje podkowę, żeby więcej pecha już nie przeżywał w tym roku - mówi wiceprezes bydgoskiej Zawiszy Dariusz Bednarek. Paweł Wojciechowski jest zawodnikiem tego klubu.

Mistrz świata nie ma ciągle minimum olimpijskiego. Musiałby skoczyć 5,72 m. W osiągnięciu wyniku przeszkodziła mu kontuzja mięśnia dwugłowego. W sobotę w Szczecinie podczas Memoriału im. Kusocińskiego miał tylko 5,42 m.

Dziś Wojciechowski i trener Włodzimierz Michalski zdecydowali, że chcą startować w Londynie. Złoty medalista z MŚ w Daegu może dostać od Polskiego Komitetu Olimpijskiego dzika kartę i mimo braku minimum pojechać do Londynu. PKOl rozstrzygnie o tym w najbliższym czasie, ale to raczej tylko formalność. Wojciechowski ma prawo do dzikiej karty, bo można mu zaliczyć wynik z ubiegłego roku. Skoczył już 5,91 i pobił rekord Polski.

Więcej o: