Zawisza znowu się wzmacnia. Kolejny transfer z ekstraklasy [VIDEO]

Paweł Abbott rozpoczął treningi z bydgoską drużyną. W ciągu kilku dni były już piłkarz Ruchu Chorzów ma podpisać umowę z Zawiszą.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Jego pozyskanie to kolejne wzmocnienie prowadzonego przez Jurija Szatałowa zespołu. Abbott w minionym sezonie bronił barw Ruchu, z którym wywalczył wicemistrzostwo Polski.

- Nie miał zbyt wielu okazji do gry, bo w Chorzowie mieli Arkadiusza Piecha i Macieja Jankowskiego. Ale to dobry piłkarz, który dla nas byłby dużym wzmocnieniem - mówi Radosław Osuch, właściciel Zawiszy.

Abbott byłby kolejnym piłkarzem z ekstraklasy, który wzmocniłby latem naszą drużynę. Wcześniej umowy z bydgoskim klubem podpisali już m.in. Wojciech Kaczmarek z Cracovii, Jacek Popek z GKS-u Bełchatów czy Kamil Drygas z Lecha Poznań. Występy w najwyższej klasie rozgrywkowej mają za sobą także Brazylijczyk Hermes i Daniel Mąka. Oni też jesienią zagrają w Zawiszy.

Abbot w ubiegłym sezonie wystąpił w telewizyjnej zabawie organizowanej przez Canal+, czyli Turbokozaku. Konkurs ma wyłonić najlepszego technika ekstraklasy. Wśród piłkarzy Ruchu Chorzów trudno było znaleźć chętnego. Bali się, że wbrew swojej woli staną się gwiazdami internetu. W końcu zgodził się Abbott, który podczas nagrania tryskał dobrym humorem. Punktów zdobył całkiem sporo, ale głównie dzięki żonglerce. Jego strzały z 16 metrów były wyjątkowo nieudane.


Paweł Abbott jako Turbokozak! przez niebiescytvBYDGOSZCZ BĘDZIE W PIŁKARSKIEJ EKSTRAKLASIE? >