Gorący poniedziałek na igrzyskach. Będzie drugi medal dla Bydgoszczy?

Wieczorem, o 20, ciężarowiec Zawiszy będzie walczył o olimpijski sukces w wadze do 105 kilogramów. Trzykrotny mistrz świata ma ogromne szanse na medal - nawet złoty.
Jaki medal zdobędzie Dołęga? Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

To byłby drugi złoty medal dla sportowców Kujaw i Pomorza. Adrian Zieliński z podbydgoskiej Mroczy był w piątek najlepszy w wadze do 85 kilogramów. Dołęga, zawodnik Zawiszy, zaczyna rywalizację o 20. Jest zawodowym żołnierzem, członkiem wojskowej grupy sportowej w Bydgoszczy. Ciężarowcy będą w poniedziałek walczyć o medale w kategorii do 105 kilogramów.

To niejedyne emocje olimpijskie w Londynie dla bydgoskich kibiców. Na Stadionie Olimpijskim pokaże się w eliminacjach 800 metrów Marcin Lewandowski (Zawisza). Ich początek o 11.50. Nasz zawodnik startuje od razu w pierwszej serii, a rywalami są: Iwan Tuchtaczew (Rosja), Mohammad Al-Azemi (Kuwejt), Khadevis Robinson (USA), Derek Mandell (Guam), Luis Alberto Marco (Hiszpania), Nijel Amos (Botswana) i Fabiano Pecanha (Brazylia). W sumie startuje aż 56 biegaczy.

Wcześniej rozpoczną starty kajakarze. Zastąpili wioślarzy na torze Eton Dorney. Ich tydzień inaugurują Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik) w K-4 (start o 11.39, półfinały o 12.51) oraz Piotr Kuleta (Zawisza) w C-1 (eliminacje - 10.55; półfinał - 12.15).

Mikołajczyk płynąca z Anetą Konieczną, Karoliną Nają i Martą Walczykiewicz ma za rywalki osady z Portugalii, Białorusi, Niemiec i Rosji. Startuje w dwóch biegach 11 osad.

Jaki medal zdobędzie Marcin Dołęga?