Remis w Bydgoszczy. Zawisza ratuje punkt w końcówce. ZDJĘCIA

Daniel Mąka zdobył gola na wagę remisu w 92. min spotkania. Zawisza stracił pierwszego gola w sezonie strzelonego z akcji. Wcześniej była tylko bramka po karnym.

Sędzia doliczył cztery minuty do czasu gry i w drugiej z nich kibice Zawiszy uradowali się z wyrównującego gola. Paweł Zawistowski dośrodkował z prawej strony. Do piłki doskoczył Paweł Abbott i wysokim lobem posłał w kierunku siatki. Kiedy była już przy słupku dopadł do niej jeszcze Daniel Mąka i dobił do bramki.

Od 52. min prowadził Dolcan. Mateusz Piątkowski wykorzystał błąd Andrzeja Witana, któremu po rzucie wolnym z ponad 30 metrów piłka odbiła się od klatki piersiowej. Napastnik z Ząbek trafił do siatki.

Trener Jurij Szatałow wstawił od początku spotkania Tomasza Chałasa w napadzie. Po bezbramkowej pierwszej połowie zmienił go od razu na Pawła Abbotta. Od 46. minuty wstawił także Adriana Błąda zamiast Jakuba Wójcickiego na prawe skrzydło.

Po remisie wzrosła strata Zawiszy do ciągle niepokonanej Floty. Teraz wynosi 4 pkt.

Zawisza - Dolcan 1:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Piątkowski (52.), 1:1 D. Mąka (90+2)

Zawisza: Witan- Stefańczyk, Kopacz, Skrzyński, Petasz - Wójcicki (46. Błąd), Hermes, Zawistowski, Geworgian (57. Masłowski) - D. Mąka - Chałas (46. Abbott)

Dolcan: Leszczyński - Ciesielski, Klepczarek, Grzelak, - Świerblewski (89. Chwastek), Matuszek, Zjawiński (75. Koziara), Bazler, Jakubik (84. Jaroń)- Piesio - Piątkowski

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Żółte kartki: Leszczyński - Kopacz, Abbott

Pozostałe wyniki:

Bogdanka Łęczna - Warta Poznań 3:1, GKS Tychy - Miedź Legnica 1:0, Kolejarz Stróże - ŁKS Łódź 2:1, Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn 1:0, Flota Świnoujście - GKS Katowice 3:1, Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0, Polonia Bytom - Arka Gdynia 0:1, Sandecja N. Sącz - Okocimski Brzesko 4:3