Kibole się burzą. W związku z zakazem na RPA

Szykuje się duża manifestacja przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Zapowiedzieli ją kibole Zawiszy
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Na swojej stronie internetowej napisali, że manifestacja zostanie przeprowadzona w związku z: "- zamknięciem przez Wojewodę sektora gości na stadionie Zawiszy, - wydaniem przez Wojewodę decyzji o zamknięciu sektora gości i tym samym zakazu uczestnictwa zorganizowanej grupy kibiców Zawiszy w meczu wyjazdowym z Olimpią Grudziądz, - pomówieniem kibiców Zawiszy o przygotowywanie protestu i możliwości doprowadzenia do zamieszek podczas meczu Polska - RPA, argument ten został przedstawiony w decyzji Wojewody jako jeden z powodów niewyrażania zgody na rozegranie tego meczu na stadionie Zawiszy".

Przypomnijmy, że rzeczywiście wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes w swej decyzji zakazującej rozegrania w Bydgoszczy meczu Polski z RPA powoływała się na takie przesłanki i "tajne informacje operacyjne policji w związku z tą sprawą".

Jak zakazano meczu z RPA - dzień po dniu

Wojewoda Mes pisała, że zamieszki miałyby być zemstą kibiców Zawiszy za zakaz wyjazdów, jaki wydał PZPN. Dwa dni po decyzji Mes rygor natychmiastowej wykonalności tego zakazu został jednak zawieszony przez NKO. Bydgoscy fani pojechali dopingować swój zespół w meczu z Cracovią.

A to cała treść zakazu na mecz z RPA wydanego przez Mes Wojna jednak się nie zakończyła. Wojewoda z kolei nakazała zamknięcie sektora dla kibiców gości na stadionie Olimpii Grudziądz. Kibice Zawiszy nie będą więc mogli pojechać na to spotkanie.

Mes zamknęła także sektor dla fanów gości na stadionie Zawiszy - żadna grupa przyjezdnych fanów nie zjawi się więc w Bydgoszczy.

Dlaczego to zrobiła - wyjaśnienia rzecznika To dwie kolejne przyczyny manifestacji, którą zapowiedzieli kibole przed Urzędem Wojewódzkim. Jej termin nie jest jeszcze oficjalnie podany.