Kibice Zawiszy: wojewoda uraziła godność. Manifestujemy!

Szykuje się manifestacja kibiców Zawiszy przed Urzędem Wojewódzkim. Będą protestować przeciwko zamykaniu stadionów piłkarskich przez wojewodę Ewę Mes
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Swój protest zapowiadają na wtorek, 23 października. Zbierają się o 15.30 na placu Wolności, a następnie pomaszerują pod Urząd Wojewódzki na ul. Jagiellońskiej.

Na swej stronie internetowej napisali, że: "Manifestacja zostanie przeprowadzona w związku z: - zamknięciem przez Wojewodę sektora gości na stadionie Zawiszy, - wydaniem przez Wojewodę decyzji o zamknięciu sektora gości i tym samym zakazu uczestnictwa zorganizowanej grupy kibiców Zawiszy w meczu wyjazdowym z Olimpią Grudziądz, - pomówieniem kibiców Zawiszy o przygotowywanie protestu i możliwości doprowadzenia do zamieszek podczas meczu Polska-RPA, argument ten został przedstawiony w decyzji Wojewody jako jeden z powodów niewyrażania zgody na rozegranie tego meczu na stadionie Zawiszy. Manifestacja dotyczy bardzo istotnych spraw kibicowskich, ale również jest odpowiedzią na kolejne działania szkalujące nas i wmawianie społeczeństwu nieprawdy. Jest również odpowiedzią no decyzję Wojewody, która uraziła godność mieszkańców Bydgoszczy i którą Pani Mes wyrządziła krzywdę naszemu kochanemu Miastu!!!" Przypomnijmy, że wojewoda kujawsko-pomorska zakazała rozegrania na stadionie Zawiszy meczu Polska - RPA.

Portal bydgoszcz.sport.pl poprosił także rzecznika UW Bartłomieja Michałka o wyjaśnienia w związku z zamknięciem trybun dla kibiców gości. Oto jego treść.