Sport.pl

Drużyny z ekstraklasy sprawdzą formę Zawiszy

Lech Poznań i Zagłębie Lubin będą rywalami bydgoskich piłkarzy w sparingach podczas przygotowań do rundy wiosennej I ligi. W styczniu rozstrzygnie się też, czy Zawisza zimą pojedzie na obóz.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

W przeciwieństwie do poprzedniego roku bydgoszczanie nie wybiorą się jednak do ciepłych krajów. Zimą 2012 prowadzony jeszcze wtedy przez Janusza Kubota zespół przez dwa tygodnie przygotowywał się na Cyprze. Tym razem ma być inaczej. - Jeszcze nic nie zostało potwierdzone. Chciałbym na tydzień wyjechać z drużyną na obóz, ale nie za granicę. Myślałem raczej o okolicach Świnoujścia. Czy tak będzie? Okaże się po rozmowie z właścicielem klubu - mówi trener Jurij Szatałow.

Obecnie nasi piłkarze przebywają na urlopach. Co drugi dzień jednak trenują indywidualnie. Efekty ich pracy szkoleniowcy poznają na początku stycznia. - Zobaczymy, co wyjdzie na sporttesterach. Za każdy kilogram nadwagi piłkarz będzie musiał zapłacić karę - dodaje szkoleniowiec.

Wiadomo, że w okresie przygotowawczym Zawisza rozegra kilka sparingów. Wśród rywali będą dwa kluby ekstraklasowe: Lecha Poznań i Zagłębie Lubin.

- Najpierw zmierzymy się z Lechem. Ale teraz trudno powiedzieć, czy zagramy w Poznaniu, czy w Bydgoszczy. To będzie zależało od stanu boiska - kończy Jurij Szatałow.

Zobacz także: W Zawiszy jak w stolicy. Też jest Klub KokosaWięcej o: