Już wiadomo, kto rządzi w PZPN. Ludzie z Bydgoszczy

Byli już: prezes i wiceprezes związku. Od środy człowiek z Bydgoszczy jest także dyrektorem sportowym PZPN, a kolejny były piłkarz Zawiszy otrzymał rekomendację na szkoleniowca reprezentacji do lat 21.
Co sądzisz o awansie bydgoszczan w PZPN? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz »

Dyrektorem sportowym został Stefan Majewski. Uczył się grać w piłkę w Gwieździe i Chemiku. W 1977 roku awansował z Zawiszą do ekstraklasy. Potem, już jako piłkarz Legii, zdobył z reprezentacją podczas mundialu w 1982 roku w Hiszpanii brązowy medal. Był asystentem Zbigniewa Bońka, kiedy obecny prezes PZPN stał się na krótko szkoleniowcem reprezentacji. Majewski zastąpił na stanowisku dyrektora sportowego PZPN Jerzego Engela.

Przypomnijmy, że w październiku wybory prezesa związku wygrał Zbigniew Boniek, rodowity bydgoszczanin i ciągle, choć zmienił klubowe barwy z Zawiszy na Widzew Łódź już niemal 40 lat temu, w Bydgoszczy zameldowany.

Dlaczego Boniek musiał odejść z Zawiszy BydgoszczWiceprezesem piłkarskiej federacji ds. organizacyjno-finansowych został Eugeniusz Nowak, wieloletni szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Od wczoraj bydgoszczanie są

także najważniejszymi postaciami w pionie szkolenia podlegającym Romanowi Koseckiemu.

W środę podczas posiedzenia zarządu potwierdzono te decyzje. Majewski zostaje dyrektorem sportowym. Piotr Nowak zajmuje jego miejsce jako trener reprezentacji młodzieżowej. W sumie w ścisłych władzach związku jest więc aż czterech bydgoszczan.

Jakie plany ma w Polsce Nowak