Dwie bramki Abbotta. Zawisza wygrywa sparing

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy pokonali 2:1 Kotwicę Kołobrzeg. To był ostatni akord 6-dniowego zgrupowania zespołu w Kołobrzegu.
Dwa gole w sparingu z Kotwicą Kołobrzeg zdobył Paweł Abbott. Zawiszanie wygrywali po nich 2:0. Abbott wszedł po przerwie. W pierwszej połowie napastnikiem był Rafał Leśniewski. Jedyną bramkę dla Kotwicy strzelił Patryk Pietras.

Trener Jurij Szatałow szuka nowej koncepcji składu na rundę wiosenną po odejściu kilku piłkarzy, którzy regularnie grali w wyjściowej jedenastce, przede wszystkim Pawła Zawistowskiego i Adriana Błąda oraz Bartosza Kopacza i Cezarego Stefańczyka.

Na prawej obronie miejsce znajdzie prawdopodobnie młodzieżowiec Damian Ciechanowski, co stanowiłoby rozwiązanie problemu z obowiązkiem wystawienia w I lidze zawodnika w tej kategorii wiekowej. W środku defensywy kandydatów jest trzech, i to doświadczonych. Do Pawła Strąka i Łukasza Skrzyńskiego dołączył Łukasz Nawotczyński. Trener Szatałow będzie miał wybór. Na lewej stronie defensywy grał z Kotwicą Piotr Petasz, a po przerwie Jacek Popek. Możliwe jest także, że w zespole znajdzie się miejsce dla obu z nich. Ofensywnie nastawiony Petasz, który miewał kłopoty w obronie, zostałby przesunięty do przodu, na lewą stronę drugiej linii.

Trwa poszukiwanie najlepszej konfiguracji drugiej linii. O miejsce za napastnikiem rywalizują Michał Masłowski i Daniel Mąka. Właściciel zespołu Radosław Osuch zapowiada transfer doświadczonego piłkarza, który wypełni lukę po Zawistowskim. Na razie próbowany jest 19-letni wychowanek Zawiszy Kamil Wiktorski - to także opcja na zawodnika młodzieżowego w składzie.

Kotwica - Zawisza 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Abbott (56. - karny), 0:2 Abbott (61.) 1:2 Pietras (74.)

Skład Zawiszy: Witan - Ciechanowski (79. Stachewicz), Strąk, Nawotczyński (46. Skrzyński), Petasz - Drygas (46. Popek), Wiktorski, Ostalczyk (46. Hermes), Wójcicki (72. M. Mąka), D. Mąka - Leśniewski (46. Abbott)