Sport.pl

Zawisza gra w Brzesku z Okocimskim [RELACJA NA ŻYWO OD 17]

Bydgoscy piłkarze odrobią dziś zaległości w piłkarskiej I lidze. W Brzesku rywalem Zawiszy będzie broniący się przed spadkiem Okocimski.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

To idealna okazja, do poprawy fatalnego wizerunku, jaki ma ostatnio nasz zespół. Nowego ducha w drużynę ma tknąć Ryszard Tarasiewicz, który w piątek na stanowisku trenera zastąpił Jurija Szatałowa. Kibice z osobą nowego szkoleniowca wiążą duże nadzieje. W przeszłości wprowadzał on bowiem do ekstraklasy Śląska Wrocław i ostatnio Pogoń Szczecin. Mecz w Brzesku pierwotnie miał być rozegrany 30 marca, ale fatalne warunki atmosferyczne sprawiły, że organizatorzy nie byli w stanie przygotować murawy. Dzisiaj takich problemów nie będzie. Kłopot natomiast Ryszard Tarasiewicz. Przede wszystkim z wystawieniem młodzieżowca. Z powodu kontuzji w spotkaniu nie zagra Michał Płonka. Do wyboru pozostaje zatem ktoś z dwójki Paweł Zieliński - Damian Ciechanowski. Ten drugi w lidze jeszcze nie zadebiutował. Zieliński grał przez 45 minut ze Stomilem Olsztyn i wypadł katastrofalnie. - Z oboma muszę porozmawiać. Wiem, że jest stres, ale w końcu muszą zacząć grać - mówił Tarasiewicz.

To jego zespół jest faworytem, ale po zmianie szkoleniowca w Okocimskim też coś drgnęło. W niedzielę ekipa z Brzeska sprawiła wielką sensację pokonując 1:0 na wyjeździe GKS Tychy. Zawisza na porażkę nie może sobie pozwolić, bo ona oznaczałaby koniec nadziei na awans do ekstraklasy.

Początek meczu o 17.

Więcej o: