Sport.pl

Mecz w Bytomiu tylko dla nielicznych. Biletów mniej niż oczekiwano

Zaledwie 200 biletów będą mogli zakupić bydgoscy kibice na mecz ostatniej kolejki piłkarskiej I ligi pomiędzy Polonią Bytom a Zawiszą. To duży problem, bo chętnych na obejrzenie spotkania na żywo jest grubo ponad tysiąc
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Już w najbliższą sobotę zakończy się sezon piłkarskiej I ligi. Zawisza w ostatniej kolejce zagra (17) w Bytomiu z Polonią. Zwycięstwo bydgoszczan da im pewny awans do ekstraklasy. Przy sprzyjających wynikach na innych boiskach naszej drużynie wystarczy remis, a nawet porażka. Powrót po 19 latach do elity na żywo chce obejrzeć jak największa liczba kibiców. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu Zawisza złożył do Polonii zapotrzebowanie na 2000 wejściówek. Ostatecznie ta liczba zmniejszona została do 1000. Wiadomo jednak, że zaledwie co piąty kibic z tej puli będzie mógł zasiąść na trybunach w Bytomiu.

- Takie mamy ograniczenia. Obecnie nasz stadion może przyjąć 2000 widzów. Zgodnie z przepisami 10 procent tej liczby, a więc 200 biletów, możemy przekazać fanom drużyny przyjezdnej. I tak też zrobimy - mówi Tomasz Stefankiewicz, odpowiadający za sprawy organizacyjne w Polonii.

Bardzo możliwe zatem, że część bydgoszczan wybierze się na Śląsk na własną rękę i będą się starać kupić bilet indywidualnie. - Jeśli o nas chodzi, to nie widzimy problemu. Nie wiem jednak, jaka będzie decyzja policji. Może się okazać, że fani będą legitymowani przed wejściem. I ci z Bydgoszczy po prostu nie zostaną wpuszczeni na stadion - dodaje Stefankiewicz.

Organizatorzy zapewniają, że są gotowi na przyjęcie kibiców Zawiszy. Już poinformowali, że nie zamierzają podnosić cen biletów na sobotnie spotkanie. - Przez całą rundę kosztowały one 10 zł i tak będzie i tym razem - kończy.

Jakim wynikiem zakończy się decydujący mecz Zawiszy w Bytomiu?
Więcej o: