Sport.pl

Zawisza ruszył z transferami. Na poważnie

Francuz Herold Goulon ma podpisać umowę z bydgoskim Zawiszą. Beniaminek piłkarskiej ekstraklasy rozpoczął właśnie obóz w wielkopolskim Buczu.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Na przyjazd 25-letniego Goulona czekano w klubie z niecierpliwością. W minioną środę piłkarz świetnie zaprezentował się w sparingu z Zawiszy z Wisłą Kraków. Dzień później jednak opuścił Polskę. - Musiał wrócić załatwić swoje sprawy - tłumaczył Radosław Osuch, właściciel Zawiszy. W poniedziałek był zawodnik m.in. Middlesbrough i Blacburn Rovers dotarł do Bucza i wkrótce podpisze umowę z beniaminkiem ekstraklasy. A to nie koniec wzmocnień. Na testach pojawili się bowiem kolejni gracze. Wśród nich jest 21-letni reprezentant Gwinei Bacar Balde. Mogący występować na lewej stronie boiska, jako obrońca, lub pomocnik piłkarz ma za sobą mecze w młodzieżowym zespole FC Porto. Ostatnio bronił barw FC Pacos de Ferreira. W Buczu pojawili się też dwaj Bułgarzy: Iwan Todorow (z Lewskiego Sofia) i Anionio Pawlow (z Lokomotiwu Sofia). Podobnie, jak Balde zagrają oni w środę w sparingu Zawiszy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W klubie ciągle też czekają na zawodnika, który ma na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Portugalii. Jego nazwisko utrzymywane jest z tajemnicy.

Dla bydgoskich kibiców oprócz dobrych, są też złe wiadomości. Na pewno w rundzie jesiennej w meczach ekstraklasy nie zagra Łukasz Nawotczyński. Środkowy obrońca Zawiszy za udział w korupcji (gdy grał w Górniku Polkowice) został zawieszony przez PZPN ośmiomiesięczną karencją.Kadra Zawiszy na obozie w Buczu:

Bramkarze: Wojciech Kaczmarek, Andrzej Witan.

Obrońcy: Łukasz Skrzyński, Paweł Strąk, Herold Goulon, Igor Lewczuk, Piotr Petasz, Sebastian Ziajka, Damian Ciechanowski, Michał Markowski, Iwan Todorow.

Pomocnicy i napastnicy: Hermes, Michał Masłowski, Wahan Geworgian, Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek, Piotr Kuklis, Paweł Abbott, Rafał Leśniewski, Korneliusz Sochań, Jakub Łukowski, Bacar Balde, Anionio Pawlow.

Więcej o: