Reprezentant Kamerunu na testach w Zawiszy [WIDEO]

Kameruńczyk Albert Baning stara się o angaż w zespole beniaminka piłkarskiej ekstraklasy. W swoim CV ma takie kluby jak Paris Saint-Germain, czy Metz.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Na tego zawodnika bydgoszczanie czekali od tygodnia. Jego przyjazd z różnych powodów był jednak przekładany, ale w końcu Kameruńczyk dotarł do Zawiszy. 28-letni Baning za sobą występy w 10 klubach. Już na samym początku swojej kariery trafił do Chin, gdzie w sumie grał w trzech zespołach. W 2005 roku związał się ze szwajcarskim Aarau. Prezentował się na tyle dobrze, że ówczesny prezes Paris Saint-Germain Alain Cayzac zdecydował się sprowadzić go do Francji. W PSG mierzący 193 cm wzrostu zawodnik zaliczył jednak tylko jeden występ w lidze i dwa w Pucharze UEFA. Potem był wypożyczany do Sedanu, Grenoble i Strasbourga. W 2010 trafił do izraelskiego Maccabi Tel Awiw, by po dwóch latach związać się z FC Metz.

Na swoim koncie ma występ w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, a także grę w seniorskiej reprezentacji Kamerunu. Baning najczęściej gra jako defensywny pomocnik, ale w Zawiszy sprawdzany ma być też na środku obrony.

Kameruńczyk jeśli podpisze umowę będzie kolejnym zawodnikiem zagranicznym, który latem dołączy do beniaminka ekstraklasy. Wcześniej z bydgoskim klubem związali się już Francuz Herold Goulon i reprezentant Gwinei Bacar Balde.