Kibice szturmują kasy Zawiszy. Wielkie zainteresowanie meczem

Piętnaście tysięcy kibiców ma obejrzeć sobotnie spotkanie 1. kolejki ekstraklasy. W Bydgoszczy Zawisza zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Początek meczu o 15.30. Relacja na żywo w sport.pl
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Pierwszy po 19 latach pojedynek bydgoskich piłkarzy w najwyższej klasie rozgrywkowej wzbudza ogromne zainteresowane. - Liczmy, że stadion się zapełni. Dla Bydgoszczy to wielkie święto - mówi Radosław Osuch, właściciel Zawiszy.

A jeszcze kilka dni temu wcale nie było pewne, czy klub podoła organizacyjnie wyzwaniu. Kibice bezskutecznie bowiem próbowali kupić bilet na sobotni mecz. Możliwe okazało się to dopiero we wtorek. - Ruszamy ze sprzedażą. By wszyscy zdążyli kasy otwarte będą codziennie od 11 do 19 - informował Mariusz Chełminiak, rzecznik prasowy klubu.

Fani już pierwszego dnia przeprowadzili prawdziwy szturm na kasy przed którymi kolejki stały do późnych godzin wieczornych. W ciągu kilku pierwszych godzin sprzedano ponad dwa tysiące wejściówek. Jeszcze więcej kibiców pojawiło się przed stadionem w środę. - Trzeba stać w kolejce ok. 1,5 godziny - pisali na forach internetowych sympatycy Zawiszy.

Wiadomo, że spotkanie (sobota, 15.30) z Jagiellonią na żywo będzie mogło obejrzeć 15 tysięcy osób. To ponad pięć tysięcy mniej niż liczy pojemność stadionu, ale ze względów bezpieczeństwa liczebność kibiców trzeba było ograniczyć.

W Zawiszy nie ukrywają, że wszystkie dostępne miejsca powinny być w sobotę zajęte. - Cały czas przypominamy o konieczności posiadania Fan Karty. Bez tego nie będzie można kupić wejściówki. To samo dotyczy nabywców karnetów - dodaje Chełminiak.

W Bydgoszczy na wsparcie swoich sympatyków liczyć będą mogli też piłkarze Jagiellonii. - Specjalnym pociągiem z Podlasia przyjedzie do nas 700 kibiców - mówią bydgoscy policjanci.